Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni chcą, aby prezes wodociągów wyjaśnił im dlaczego podtapiane są ulice

Radni chcą, aby prezes wodociągów wyjaśnił im dlaczego podtapiane są ulice

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 04 sierpień 2020 15:41

Sezon wakacyjny w pełni, ale nie w Radzie Miasta Bydgoszczy, gdzie pracują komisje doraźne, które do końca sierpnia mają zdać raporty. We wtorek na drugim posiedzeniu zebrała się komisja ds. zalewanych ulic. Radni opozycji mówili, że chcą poznać merytoryczne przyczyny, dlaczego po ulewach mamy do czynienia z krótkimi powodziami, ale zeszli już z tonu, bowiem nie oskarżano już o to prezydenta Bydgoszczy.

 

Posiedzenie rozpoczęło się jednak od ustalenia kwestii przewodniczenia nią – jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, komisja na przewodniczącego wybrała radnego Andrzeja Młyńskiego z PiS, który nie wyraził na to zgody. Dzisiaj radny po uzyskaniu opinii prawnej z ratusza nie był do legalności swojego wyboru w pełni przekonany, ale już tego nie kwestionował. Radny zaproponował, aby komisja spotkała się z prezesem Miejskich Wodociągów i Kanalizacji oraz prezydentem Bydgoszczy.

 

- Nie przesądzając o winie – mówił radny Andrzej Młyńskich – Podtopieniami na przełomie czerwca i lipca mieszkańcy byli przerażenia, dlatego ta sytuacja nastąpiła i chcieli uzyskać wyjaśnienia oraz rozsądny harmonogram, wówczas być może będą uspokojeni.

 

Od wielu lat stanowisko prezydenta jest takie, że infrastruktura deszczowa w Bydgoszczy jest przestarzała co jest winą wieloletnich zaniedbań, dlatego MWiK od kilku lat wdrażają duży program rozwoju miejskiej retencji, w ramach którego postaną podziemne zbiorniki. Warto wspomnieć, że szokującego odkrycia pod Parkiem Witosa archeolodzy dokonali wykonując badania na zlecenie MWiK, bowiem wodociągi rozważały umieszczeniem takiego zbiornika pod tym parkiem.

 

Zdaniem radnego Młyńskiego w trakcie takiego spotkania z prezesem wodociągów, do którego dojdzie najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu, radni będą mogli pytać o konkretne ulice, bowiem do podtopień zazwyczaj dochodzi do tych samych miejsc.

 

Obecny na posiedzeniu przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej Jakub Mikołajczak skomentował, że PiS zmienił ton nie przesądzając dzisiaj o winie, gdy jeszcze kilka tygodni temu przekaz był zupełnie inny pod adresem prezydenta.

 

W środę zbierze się komisja, która ma się zająć chaosem w systemie gospodarki odpadami, na to posiedzenie zaproszony został zastępca prezydenta Michał Sztybel.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

 • Kenijska biegaczka o krok od rekordu świata

  Niewiele brakowało, aby 4 września Faith Kipyegon, 26-letnia reprezentantka Kenii pobiła na zawodach w Brukseli rekord świata w biegu na 1000 metrów. Warto o niej wspomnieć, bowiem w 2010 roku jako 16-latka triumfowała na Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych, które zorganizowano w podbydgoskim Myślęinku. Tym bardziej powinniśmy się cieszyć, że o tym fakcie pamiętają portale piszące o lekkiej atletyce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

 • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

  Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu