Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent zaprasza marszałka na sesję

Prezydent zaprasza marszałka na sesję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 sierpień 2020 00:24

Na jesień – jeżeli sytuacja epidemiczna nie sprawi nam znowu niespodzianki, planowane jest przyjęcie nowej Strategii Rozwoju Województwa do 2030 roku, nazywanej propagandowo Strategią Przyśpieszenia. W Bydgoszczy od dawna krytykowany jest kierunek prac nad nią, bowiem pojawiają się ponownie zapisy mówiące o metropolii bydgosko-toruńskiej.

Prezydent Rafał Bruski zwrócił się pisemnie do marszałka województwa, aby ten wziął udział w nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy, w trakcie której przedyskutowano by elementy budzące różnice zdań. Bruski wskazuje w piśmie m.in. na zbyt słabe podkreślenie w projektach strategii roli Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, które skupia samorządy z 5 powiatów, zamieszkiwane przez około 600 tys. mieszkańców oraz wytwarzające blisko 40% całego PKB województwa kujawsko-pomorskiego. Na tej sesji miałaby się odbyć również dyskusja o różnicach zdań w kwestii ZIT.

 

Prezydent proponuje formułę sesji nadzwyczajnej, poświęconej jedynie kwestią współpracy Bydgoszczy z Samorządem Województwa. Termin sesji ma być dostosowany do możliwości czasowych marszałka województwa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu