Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAlstal przeniósł siedzibę do Bydgoszczy

Alstal przeniósł siedzibę do Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 03 sierpień 2020 18:59

Specjalizująca się w budowie obiektów użyteczności publicznej firma budowlana Alstal, po kilku dekadach zmieniła siedzibę. Do tej pory Alstal mieścił się w Jacewie pod Inowrocławiem, w poniedziałek uroczyście przecięto wstęgę przed nową siedzibą – przy ulicy Gajowej w Bydgoszczy. W portfolio firmy znajduje się m.in. budowa nowego Torbydu w Bydgoszczy.

 

- Zmiana siedziby w spółki była zapisana w strategii 2015-2020 jako punkt kulminacyjny – powiedział prezes Alstal Jarosław Szczupak, chwaląc się jednocześnie, że planowany przychód w bieżącym roku będzie bliski 0,5 mld zł – Jesteśmy liderem budowy obiektów użyteczności publicznej w zachodniej Polsce. Konkurujemy z sukcesem z korporacjami miedzynarodowymi.

 

Mówiąc o planowanym przychodzie na 2020 rok prezes Szczupak wspomniał, że obecnie Alstal realizuje 20 obiektów użyteczności publicznej – Budujemy w znakomitym tempie i w znakomitej jakości – podkreślił prezes – To wasz sukces, jesteście znakomitym zespołem, z którym można przenosić przysłowiowe góry – zwrócił się do obecnych na uroczystości pracowników.

 

Prezes Szczupak pochwalił również Bydgoszcz jako - prężny ośrodek biznesowy i naukowy. W jego opinii przeniesienie siedziby do Bydgoszczy ma przynieść firmie nowy impuls rozwojowy.

 

Alstal wybudował m.in. Operę Leśną w Sopocie, Termy Maltańskie w Poznaniu i Motoarenę na wlocie do Torunia.

 

Artykuły powiązane

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • W województwie kujawsko-pomorskim mamy największą szansę spotkać osobę zakażoną

  Uwzględniając dzisiejsze dane mamy w województwie kujawsko-pomorskim 11 tys. i 335 aktywnych przypadków COVID-19, co daje ponad 5,3 osoby na 1 tys. mieszkańców województwa. Jest to najwyższy współczynnik w Polsce, przy średniej 3,75 dla Polski, co oznacza, że w naszym województwie mamy statystycznie największą szansę spotkać osobę zakażoną COVID-19. Zgodnie z obietnicą – w każdy poniedziałek będziemy publikować zestawienia, wskazujące czy spodziewać możemy się poluzowania obostrzeń czy być może zwiększenia rygorów.

  Etykiety: covid19
 • Wiceminister zdrowia: Protesty mogą być ,,bombą biologiczną"

  Apeluję, by w czasach pandemii powstrzymać się od gromadzenia się, protesty mogą być "bombą biologiczną" - powiedział w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jeżeli widzę na ulicach ludzi krzyczących, głowa przy głowie, to są idealne warunki do tego, by doszło do zakażenia - dodał.

Wiadomości z regionu