Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpółka Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo już w rejestrze

Spółka Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo już w rejestrze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 lipiec 2020 20:12
Spółka Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo już w rejestrze Wstępna wizualizacja

We wtorek 28 lipca zarejestrowana została spółka Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo sp. z o.o. Na chwile obecną jedynym udziałowcem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Spółka jest w fazie organizacji.

Powołana spółka nie ma jeszcze numeru KRS, ale jego uzyskanie będzie jedną z kolejnych czynności rejestracyjnych. Istotne jest natomiast to, że spółka znajduje się już w rejestrze przedsiębiorców. Siedzibą spółki jest Bydgoszcz, a dokładniej ulica Hetmańska. Prezesem spółki został Paweł Bukowski, pełnomocnik wojewody ds. gospodarczych.

 

Celem utworzenie spółki jest uruchomienie w podbygoskim Emilianowie infrastruktury przeładunkowej intermodalnej, zgodnie z podpisanym w ubiegłym roku w obecności ministrów Waldemara Pudy i Łukasza Schreibera listem intencyjnym. KOWR włączył się w to przedsięwzięcie, stając się w praktyce organem założycielskim, z uwagi na plany stworzenia w części terminalu infrastruktury przeładunkowej dla towarów rolno-spożywczych. Na dalszym etapie udziały w spółce powinni objąć m.in.: PKP SA, PKP Cargo, Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu