Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPieniądze z ,,czeku”, który nigdy nie trafił do ratusza powinny zasilić budżet miasta na przełomie sierpnia i września

Pieniądze z ,,czeku”, który nigdy nie trafił do ratusza powinny zasilić budżet miasta na przełomie sierpnia i września

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 lipiec 2020 12:57
Pieniądze z ,,czeku”, który nigdy nie trafił do ratusza powinny zasilić budżet miasta na przełomie sierpnia i września Fot: Bartosz Bieliński

W trakcie kampanii wyborczej posłowie PiS rozdawali samorządom symboliczne czeki z nieistniejącego wówczas Funduszu Inwestycji Samorządowych. Po wyborach Sejm ostatecznie rozpatrzył poprawki Senatu do ustawy, a prezydent Andrzej Duda ją podpisał. W rezultacie w tym tygodniu ruszył nabór.

 

Jak informuje rządowa strona gov.pl w puli Funduszu Inwestycji Lokalnych znalazła się kwota 6 mld zł. Pieniądze będą przyznawane gminom i powiatom w formie przelewów, na ich wniosek – bez zbędnej biurokracji. To bezprecedensowe wsparcie dla każdej gminy i powiatu w kraju – czytamy na rządowej stronie internetowej. Nabór wniosków prowadzą wojewodowie od 27 lipca do 10 sierpnia. Przelewy na konta samorządów mają być wykonywane najpóźniej we wrześniu.

 

Na stronie gov.pl jest też wskazane dla każdego samorządu, według przyjętego algorytmu, o ile pieniędzy może wnioskować. Bydgoszcz może o 63 mln i 305 tys. zł. Powiat bydgoski o 4 mln i 323 tys. zł, gmina Białe Błota o 2 mln i 708 tys. zł, Solec Kujawski o 2 mln i 423 tys. zł, natomiast Inowrocław o 4 mln i 898 tys. zł. Z punktu widzenia samorządów, które z jednej strony straciły jesienią ubiegłego roku wpływy z tytułu obniżki podatku PIT, a w tym roku ucierpiały na recesji spowodowanej przez COVID-19, na pewno będą to ważne pieniądze.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu