Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni zapewniają nam w te wakacje rozrywkę kabaretową

Radni zapewniają nam w te wakacje rozrywkę kabaretową

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 lipiec 2020 07:28

Z powodu pandemii w tym roku zorganizowano z organizacji wielu imprez kulturalnych, nie odbywają się chociażby bardzo lubiane przez bydgoszczan w okresie letnim koncerty ,,na wodzie” z cyklu ,,Rzeka Muzyki”. Widocznie tę pustkę zauważyli miejscy radni i postanowili ją zapełnić organizowanym przez siebie kabaretem, w postaci prac komisji doraźnych.

W ubiegłym tygodniu Rada Miasta Bydgoszczy powołała trzy komisje doraźne, jednocześnie wyznaczając im czas na opracowanie wniosków do końca sierpnia. W poniedziałek komisję zebrały się po raz pierwszy i tak: komisja ds. zalewanych ulic, ale nikt nie chciał jej przewodniczyć, ostatecznie bez zgody zainteresowanego powierzono funkcję przewodniczącego radnemu Andrzejowi Młyńskiemu, który będzie konsultował z prawnikami czy tym przewodniczącym faktycznie został. Do czasu rozstrzygnięcia tej kwestii komisja raczej nie będzie pracować, oby zatem to się stało przed 1 września.

 

Jeszcze dalej poszli radni w przypadku komisji ds. oświetlenia ulic, bowiem powołano na przewodniczącego nieobecnego na posiedzeniu radnego Jana Gaula. Nie wiemy jaka była przyczyna jego nieobecności, być może problemy zdrowotne, jeżeli tak to również nie rokuje najlepiej pracom tej komisji.

 

Powyższe sytuacje mocno uderzają w wizerunek i powagę Rady Miasta, za co odpowiedzialność ponosi zarówno koalicja jak i opozycja. Zapowiedź powołania komisji pojawiła się pod koniec kampanii wyborczej, PiS chciał pokazać, że Bruski i Trzaskowski to słabi gospodarze. Teraz Koalicja Obywatelska odgrywa się natomiast na PiS-ie chcąc pokazać, że oni nawet nie potrafią poprowadzić komisji doraźnych. W efekcie mamy kabaret, gdyby rejestrować przebieg tych komisji, to można by tym zapewnić części mieszkańców rozrywkę.

 

Jest jeszcze trzecia komisja doraźna ds. kryzysu w gospodarce odpadami, czyli w praktyce problemów z firmą Komunalnik. Przewodniczącym tej komisji został radny Marcin Lewandowski z PiS (nie wyrażał sprzeciwu) i ta komisja planuje kolejne spotkanie w przyszłą środę, na którą zaproszony zostanie zastępca prezydenta Michał Sztybel, w celu złożenia wyjaśnień. Ta komisja jak widać rokuje najlepiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu