Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz wyprodukuje tramwaje dla Torunia

Bydgoszcz wyprodukuje tramwaje dla Torunia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 25 lipiec 2020 09:38
Bydgoszcz wyprodukuje tramwaje dla Torunia Fot: PESA

W środę 22 lipca MZK Toruń podpisało w obecności prezydenta tego miasta Michała Zaleskiego, umowę z PESA Bydgoszcz na dostawę 5 tramwajów Swing. PESA była jedyną firmą zainteresowaną wykonaniem tego zlecenia w przetargu, co przyśpieszyło finalizację postępowania.

 

PESA wyprodukuje 5 tramwajów Swing za kwotę 46 mln i 405 tys zł.

 

- Będą to kolejne nowoczesne tramwaje w Toruniu, bo mamy już 17 swingów. Poprzednią umowę podpisywaliśmy w 2013 roku, także z firmą PESA, więc szlak został już przetarty. Dziękuję obydwu spółkom za sprawne przeprowadzenie postępowania przetargowego – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

 

Umowę w imieniu PESA podpisał prezes Krzysztof Zdziarski -  Dostarczanie tramwajów dla Torunia w ramach projektu BiT City ma dla nas znaczenie symboliczne. BiT City to koncepcja łączenia największych miast kujawsko pomorskiego poprzez transport publiczny - kolejowy i tramwajowy. Jesteśmy dumni, że te podróże mieszkańcy odbywają pojazdami Pesa - pomiędzy miastami jeżdżą bowiem nasze elektryczne Elfy pierwszej i drugiej generacji, a w Bydgoszczy i Toruniu Swingi.

 

Również w środę 22 lipca miało miejsce otwarcie ofert na dostawę 25 tramwajów dla stolicy Bułgarii Sofii. Złożono w niej trzy oferty, przy czym oferta tureckiego Durzmazlaru została odrzucona przez zamawiającego, pozostały zatem jeszcze oferty PESA i czeskiej Skody. PESA zaoferowała jednak niższą cenę i ma dużą szansę wygrać ten przetarg. W Sofii jeździ już 37 tramwajów wyprodukowanych przez PESA.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu