Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWalczymy nową aplikacją z dzikim wysypiskiem na Wyspie Młyńskiej. Na razie wciąż się broni

Walczymy nową aplikacją z dzikim wysypiskiem na Wyspie Młyńskiej. Na razie wciąż się broni

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 lipiec 2020 07:36

Od dobrego roku podnosimy problem, iż spacerujący bulwarem przez Wyspę Młyńską mogą dostrzec w krzakach worki z odpadami komunalnymi. Raz jest ich mniej, raz więcej, ale widać ogromny opór materii, aby sprawę raz na zawsze systemowo rozwiązać. A przecież to ani wizytówka dla miasta, lecz bardziej powód do wstydu przed turystami.

Na początku czerwca wystartowała aplikacja Dbamy o Bydgoszcz, dzięki której mieszkańcy mają w łatwy sposób zgłaszać podmiotom odpowiedzialnym, że coś w mieście dzieje się nie tak jak powinno. Uzbrojony w to narzędzie, postanowiłem 8 czerwca zgłosić dzikie wysypisko na Wyspie Młyńskiej, dokumentując zgłoszenie zdjęciami worków w krzakach, a także tego, że widoczne są dla przechodniów na bulwarach. Po kilku długich dniach moje zgłoszenie zyskało zgłoszenie ,,w realizacji”. I w tej realizacji jest od kilku kolejnych tygodni.

 

W tym tygodniu natomiast naliczyłem przynajmniej kilkanaście czarnych worków z odpadami.

 

Problem systemowy

Na tę sprawę trzeba spojrzeć systemowo, skoro odpady wciąż się w tym miejscu pojawiają, to nie jest to jednorazowy ,,wybryk”, lecz utarło się to miejsce do składowania odpadów. Najwidoczniej instytucja, która je zostawia nie ma gdzie gromadzić worków i postanowiła spróbować je zakamuflować w krzakach. Kamuflaż jednak jest dość słaby i wizerunkowo sprawa Bydgoszczy nie służy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu