Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRatusz planuje uporządkować dalej Park Witosa, ale póki co nie ma na to chętnych

Ratusz planuje uporządkować dalej Park Witosa, ale póki co nie ma na to chętnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 lipiec 2020 07:23

Park Ludowy im. Wincentego Witosa przeszedł już pierwszy etap rewitalizacji, w ramach którego przeprowadzono remont ścieżek przebiegających przez park, które zyskały estetyczny wygląd. Rewitalizacja planowana jest także w części centralnej parku, gdzie znajdowała się w przeszłości muszla oraz mieści się nieużywana fontanna.

Żeby rozpocząć kolejny etap rewitalizacji konieczne jest uporządkowanie przestrzeni w tej części Parku Ludowego, na co na początku lipca rozpisany został przetarg – prace zakładały m.in. usunięcie starej fontanny, uporządkowanie roślinności, a także naprawa pozostałych ścieżek. Wczoraj ten przetarg został jednak unieważniony. Powód – brak zainteresowanych wykonawców.

 

Spodziewać się możemy kolejnych przetargów, stąd jest szansa, że te prace zostaną wykonane jeszcze w bieżącym roku.

 

Perypetie rewitalizacji Parku Ludowego im. Wincentego Witosa były dość burzliwe, początkowo toczony był nawet spór w sprawie odbudowy muszli koncertowej. Kluczowym momentem okazało się jednak odkrycie archeologów, iż pod parkiem znajdują się szczątki tysięcy zmarłych. Z tego powodu postanowiono stonować koncepcje rewitalizacji, aby pogodzić rekreację parkową z godnym potraktowaniem miejsca, gdzie spoczywają zmarli.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

 • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

  Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu