Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRatusz planuje uporządkować dalej Park Witosa, ale póki co nie ma na to chętnych

Ratusz planuje uporządkować dalej Park Witosa, ale póki co nie ma na to chętnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 lipiec 2020 07:23

Park Ludowy im. Wincentego Witosa przeszedł już pierwszy etap rewitalizacji, w ramach którego przeprowadzono remont ścieżek przebiegających przez park, które zyskały estetyczny wygląd. Rewitalizacja planowana jest także w części centralnej parku, gdzie znajdowała się w przeszłości muszla oraz mieści się nieużywana fontanna.

Żeby rozpocząć kolejny etap rewitalizacji konieczne jest uporządkowanie przestrzeni w tej części Parku Ludowego, na co na początku lipca rozpisany został przetarg – prace zakładały m.in. usunięcie starej fontanny, uporządkowanie roślinności, a także naprawa pozostałych ścieżek. Wczoraj ten przetarg został jednak unieważniony. Powód – brak zainteresowanych wykonawców.

 

Spodziewać się możemy kolejnych przetargów, stąd jest szansa, że te prace zostaną wykonane jeszcze w bieżącym roku.

 

Perypetie rewitalizacji Parku Ludowego im. Wincentego Witosa były dość burzliwe, początkowo toczony był nawet spór w sprawie odbudowy muszli koncertowej. Kluczowym momentem okazało się jednak odkrycie archeologów, iż pod parkiem znajdują się szczątki tysięcy zmarłych. Z tego powodu postanowiono stonować koncepcje rewitalizacji, aby pogodzić rekreację parkową z godnym potraktowaniem miejsca, gdzie spoczywają zmarli.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy mistrza i mistrzynię Polski w szachach znad Brdy

  Co prawda nie wywodzą się z Bydgoszczy, ale to dosłownie nad Brdą ten tytuł wywalczyli. Piątek był ostatnim dniem zmagań 78. Mistrzostwa Polski w Szachach mężczyzn i 73. Mistrzostw Polski Kobiet w Szachach. Zawody przez przeszło tydzień rozgrywane były w hotelu Holiday Inn zlokalizowanym nad Brdą. Patronat honorowy objął premier Mateusz Morawiecki.

 • Sportis zabiera punkty liderowi, Chemik wiceliderowi

  1 maja odbywają się rozgrywki 24 kolejki IV ligi – do małej niespodzianki doszło w Łochowie, gdzie miejscowy Sportis zremisował z liderem Zawiszą Bydgoszcz. Sytuacja niebiesko-czarnych specjalnie się nie zmieniła, bowiem również wicelider stracił punkty.

  Mecz pomiędzy Sportisem i Zawiszą był w miarę wyrównany, oba zespoły od początku spotkania starały się grać uważnie, żaden z zespołów nie wywalczył wyraźnej przewagi. W 25 minucie rzut wolny wykorzystał Ariel Jastrzębski, który pięknym strzałem dał Zawiszy prowadzenie. W drugiej odsłonie gospodarze z coraz większą determinacją starali się wyrównać, to się opłaciło bowiem ładnym strzałem w 70 minucie do remisu doprowadził Słupecki Ostatnie minuty należały już do Sportisu, ale żaden z klubów nie zdobył już bramki. Wszystkie gole można obejrzeć powyżej na naszym skrócie filmowym.

   

  W tym samym czasie na Glinkach Chemik podejmował wicelidera Włocłavię Włocławek. W 88 minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Maciej Sobczyk, dzięki czemu Chemik awansował na wicelidera. Zawisza utrzymuje natomiast 6 punktów przewagi nad Chemikiem (Chemik ma rozegrany mecz więcej od Zawiszy, będzie zatem jedną kolejkę pauzował) i 7 punktów nad Włocłavią.

   

   

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu