Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZ dworca kolejowego na Okole możemy chodzić już legalnie

Z dworca kolejowego na Okole możemy chodzić już legalnie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 lipiec 2020 00:14

Ciężko powiedzieć dokładnie kiedy to nastąpiło, bowiem PKP ani bydgoscy drogowcy się tym nie chwalili, ale kładka wzdłuż torów kolejowych, umożliwiająca przedostanie się z okolic dworca Bydgoszcz Główna na Okole, została już ponownie oddana do użytku. Widoczne są ostatnie prace wykończeniowe.

Wspomniana kładka jest jedną z najważniejszych pieszych arterii w Bydgoszczy, bez niej przedostanie się na okole wymaga obejścia na około przez Most Królowej Jadwigi i rondo Grunwaldzkie, stąd jest to istotny skrót. Kładkę zamknięto wiosną ubiegłego roku z uwagi na osuwanie się zbocza, na wniosek służb inspektora budowlanego. Zlecenie szybkiego remontu okazało trudne z uwagi na konieczność porozumienia się PKP z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

 

Zamknięcie kładki nie sprawiło jednak, że mieszkańcy przestali z niej korzystać, nawet po wymurowaniu muru znaleźli oni sposób, aby już nie do końca legalnie korzystać z tego skrótu.

 

Mamy na szczęście już szczęśliwy finał sprawy, bowiem remont kładki dobiega końca. Wymieniono podłoże oraz barierkę grodzącą część dla pieszych od części kolejowej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

 • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

  Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu