Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGłos Bydgoszczy: Jak długo będziemy borykać się z chaosem ze śmieciami?

Głos Bydgoszczy: Jak długo będziemy borykać się z chaosem ze śmieciami?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 lipiec 2020 00:37

Zalegające tygodniami odpady na ulicach i w nieruchomościach to problemy, z którymi duża część Bydgoszczy boryka się od kilku miesięcy. Czy jest szansa, że wkrótce sytuacja wróci do normy jaką pamiętamy chociażby w okresie przed kwietniem? Te pytania w ramach ,,Głosu Bydgoszczy” zadaliśmy przy okazji nadzwyczajnej sesji zwołanej przez klub Prawa i Sprawiedliwości.

Na pytania Sebastiana Grysiaka odpowiadał Krzysztof Zająkała kierujący Biurem Zarządzania Odpadami oraz radny PiS Marcin Lewandowski, który reprezentował klub w dyskusji nad kryzysem śmieciowym jako sprawozdawca.

 

- Obowiązkiem samorządu jest zapewnienie odbioru odpadów. Stwierdzamy najprostszy fakt, że to nie jest odbierane – mówił o przyczynach jakie skłoniły radnych PiS do wystąpienia o nadzwyczajną sesję oraz o powołanie komisji doraźnej, radny Marcin Lewandowski. We wtorek taka komisja została przy akceptacji całej Rady Miasta powołana.

 

 

- Korzystamy ze wszystkich możliwych środków prawnych po kolei, wynikających z warunków umowy, po to aby doprowadzić sytuację do porządku – podkreślał reprezentujący prezydenta Krzysztof Zajakała.

 

W audycji wyjaśniał on również przebieg przetargu i jak to się stało, że wybrano w firmę, z której jakości usług bydgoszczanie nie są zadowoleni.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu