Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO kolejności kluczowych inwestycji mamy zdecydować w konsultacjach

O kolejności kluczowych inwestycji mamy zdecydować w konsultacjach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 lipiec 2020 06:48

Pandemia COVID-19 przełoży się na spowolnienie miejskich inwestycji, bowiem dochody samorządów będą mniejsze. Prezydent zapowiada natomiast konsultacje na temat kolejności części priorytetowych inwestycji.

W trakcie wczorajszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy przedstawiano radnym informacje o przebiegu prac związanych z rozbudową ulicy Nakielskiej. Realizacja tej inwestycji z powodu kosztów pandemii dla budżetu miasta może zostać przesunięta w czasie.

 

Gdy mowa o rozbudowie Nakielskiej to mamy tak naprawdę dwie inwestycje, traktowane jako etapy rozbudowy. Najbardziej zaawansowany jest etap zachodni od ulicy Nasypowej do Lisiej - Długo trwało przygotowywanie modelu hydrologicznego, który opracowywały MWiK, ale teraz mamy to już przygotowane i prace projektowe ruszyły – wyjaśnił zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz.

 

O tym kiedy inwestycja na tym odcinku ruszy zależeć będzie dostępność środków finansowych, które z powodu pandemii stopniały. Radny Szymon Róg pytał, czy w przypadku, gdyby do Bydgoszczy trafiły zapowiadane przez rząd 63 mln zł z funduszu inwestycji samorządowych, to czy te środki mogłyby trafić na przebudowę Nakielskiej. W odpowiedzi zastępca prezydenta Michał Sztybel ocenił, że na razie to są tylko zapowiedzi - Generalnie kierunek jest taki, żeby te najważniejsze zadania wybierać z mieszkańcami


Dopytany przeze mnie Sztybel wyjaśnił, że zamiarem prezydenta będzie przeprowadzenie konsultacji na temat kolejności realizacji kluczowych inwestycji. Konsultacje mogą się odbyć razem z glosowaniem w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim, czyli na przełomie listopada i grudnia.

 

Jeżeli chodzi o odcinek wschodni od Nasypowej do ronda Grunwaldzkiego, tutaj jest zamiar przedstawienia publicznie wkrótce opracowanej koncepcji oraz przeprowadzenie jesienią konsultacji społecznych z mieszkańcami.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szybko w kujawsko-pomorskim ubywa wolnych respiratorów

    Jeżeli chodzi o przyrost nowych zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim, to tendencja jak w całym kraju jest wzrostowa, ale stabilna. Niepokój powinien budzić natomiast wzrost pacjentów w stanie ciężkim, którzy do oddychania potrzebują respiratorów.

    Etykiety: covid19
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu