Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO kolejności kluczowych inwestycji mamy zdecydować w konsultacjach

O kolejności kluczowych inwestycji mamy zdecydować w konsultacjach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 lipiec 2020 06:48

Pandemia COVID-19 przełoży się na spowolnienie miejskich inwestycji, bowiem dochody samorządów będą mniejsze. Prezydent zapowiada natomiast konsultacje na temat kolejności części priorytetowych inwestycji.

W trakcie wczorajszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy przedstawiano radnym informacje o przebiegu prac związanych z rozbudową ulicy Nakielskiej. Realizacja tej inwestycji z powodu kosztów pandemii dla budżetu miasta może zostać przesunięta w czasie.

 

Gdy mowa o rozbudowie Nakielskiej to mamy tak naprawdę dwie inwestycje, traktowane jako etapy rozbudowy. Najbardziej zaawansowany jest etap zachodni od ulicy Nasypowej do Lisiej - Długo trwało przygotowywanie modelu hydrologicznego, który opracowywały MWiK, ale teraz mamy to już przygotowane i prace projektowe ruszyły – wyjaśnił zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz.

 

O tym kiedy inwestycja na tym odcinku ruszy zależeć będzie dostępność środków finansowych, które z powodu pandemii stopniały. Radny Szymon Róg pytał, czy w przypadku, gdyby do Bydgoszczy trafiły zapowiadane przez rząd 63 mln zł z funduszu inwestycji samorządowych, to czy te środki mogłyby trafić na przebudowę Nakielskiej. W odpowiedzi zastępca prezydenta Michał Sztybel ocenił, że na razie to są tylko zapowiedzi - Generalnie kierunek jest taki, żeby te najważniejsze zadania wybierać z mieszkańcami


Dopytany przeze mnie Sztybel wyjaśnił, że zamiarem prezydenta będzie przeprowadzenie konsultacji na temat kolejności realizacji kluczowych inwestycji. Konsultacje mogą się odbyć razem z glosowaniem w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim, czyli na przełomie listopada i grudnia.

 

Jeżeli chodzi o odcinek wschodni od Nasypowej do ronda Grunwaldzkiego, tutaj jest zamiar przedstawienia publicznie wkrótce opracowanej koncepcji oraz przeprowadzenie jesienią konsultacji społecznych z mieszkańcami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

 • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

  Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu