Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStrażacy na UTP przechodzą szkolenia z zakresu obsług dronów

Strażacy na UTP przechodzą szkolenia z zakresu obsług dronów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 17 lipiec 2020 07:24
Strażacy na UTP przechodzą szkolenia z zakresu obsług dronów Fot: Ryszard Wszolek

Bezzałogowe statki powietrze znajdują wiele możliwości zastosowania – w czasie epidemii COVID-19 testowano np. możliwości szybkiego transportu próbek do badań, od dawna drony wykorzystywane są też przez wojsko. Z dronów korzysta Służba Ochrony Kolei do ochrony terenów kolejowych, mogą być one też przydatne dla Straży Pożarnej w zakresie profilaktyki oraz koordynowania działań gaśniczych.

 

Od piątku 10 lipca do wtorku 14 lipca na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym, pracownicy Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Wydziału Telekomunikacji przeprowadzili szkolenia z zakresu pilotażu dronów,a także aspektów prawnych, dla strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy.

 

W ramach szkolenia omówiono budowę bezzałogowych statków powietrznych wielowirnikowców, a także na symulatorze przeprowadzono ćwiczenia praktyczne

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu