Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS chce powołać quasi komisję śledczą ds. Komunalnika

PiS chce powołać quasi komisję śledczą ds. Komunalnika

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 lipiec 2020 12:48

Na wtorek 21 zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy, której głównym punktem będzie powołanie uchwał w sprawie powołania trzech komisji doraźnych. O sesję oraz o powołanie komisji wnioskuje Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Pierwsza komisja miałaby przyjrzeć się problemom miasta w zakresie gospodarki komunalnej, miała by w swoim zakresie zbadać też przetarg w którego finale obsługę trzech sektorów Bydgoszczy przejęła od Remondisu firma Komunalnik. Komisja miałaby też wyjaśnić jak Komunalnik reaguje na problemy zgłaszane przez bydgoszczan. Można się dopatrzyć tutaj intencji, aby była to quasi śledcza komisja, bowiem będzie badana prawidłowość postępowania przetargowego.

 

Dwie pozostałe komisje mają się zająć problemem występujących po intensywnych opadach deszczu podtopień oraz problemami z nieświecącymi latarniami, co jest plagą w Bydgoszczy.

 

Zgłoszony przez PiS projekt zakłada,że komisje musiałyby do 30 września przyjąć sprawozdania, a dla zmieszczenia się w tym terminie, musiałyby podjąć pracę w okresie wakacyjnym.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

 • Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

  Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu