Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBez większego problemu można zmanipulować opinie publiczną nie posiadając żadnych dowodów

Bez większego problemu można zmanipulować opinie publiczną nie posiadając żadnych dowodów

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 17 lipiec 2020 00:37
Bez większego problemu można zmanipulować opinie publiczną nie posiadając żadnych dowodów Fot: Bartosz Bieliński

Od awantury wywołanej wokół Anny Derewienko mija tydzień, w ostatnich dniach pojawiły się nowe informacje, ale do dzisiaj nie ma nawet najmniejszego dowodu, że przyczyną zerwania z nią współpracy przez bydgoską fundację były powody polityczne. Są za to przesłanki, iż jest to spór prywatny pani Anny ze swoimi dawnymi znajomymi. Jak zatem jest możliwe, że taki przekaz poszedł w kraj i wielu Polaków dało się zwyczajnie wkręcić?

Sprawa jest dość poważna bowiem media, których zadaniem jest rzetelnie informować, poszły na łatwiznę i bez weryfikacji, za pewnik przyjęły przeczucie pani Anny, że to z powodów politycznych. Samo wykluczenie – na dodatek w kampanii wyborczej – z fundacji z powodu poparcia na Facebook-u jednego z kandydatów prezydenta, wydawało się na pierwszy rzut oka mocno naciąganą teorią spiskową, która jednak znalazła w emocjach kampanijnych podatny grunt.

 

Medialnie, niesprawdzony temat, podkręcała głównie Telewizja Publiczna oraz jawnie sympatyzujące z obozem władzy portale. Lokalne bydgoskie media raczej zachowały dystans, za co się im oberwało, iż ,,kupione przez ratusz” nie chcą dotykać niewygodnego tematu. Z tego też powodu pozwoliłem sobie już w ubiegłym tygodniu zabrać głos- Dlaczego lokalne media są powściągliwe w sprawie Dum Spiro Spero (komentarz)

 

Problem jest poważny,bowiem sytuacja ta pokazała, że można bez problemu zmanipulować opinię publiczną nie posiadając nawet cienia dowodów, wystarczy jedynie umieć czule dotknąć emocji politycznych. Pokrzywdzony może się czuć Rafał Trzaskowski i jego otoczenie, pokrzywdzona może się czuć fundacja Dum Spero Spiro i inne fundacje które dostały rykoszetem, ale najbardziej skrzywdzeni stali się tutaj czytelnicy, którzy z powodu amatorsko wykonanej roboty redakcyjnej byli karmieni teoriami, których do dzisiaj w żaden sposób nie udowodniono.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu