Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRekordowy wynik Trzaskowskiego w Bydgoszczy

Rekordowy wynik Trzaskowskiego w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 14 lipiec 2020 09:28
Rekordowy wynik Trzaskowskiego w Bydgoszczy Fot: Sztab Rafała Trzaskowskiego

W 2006 roku Konstanty Dombrowicz został wybrany na drugą kadencje prezydentem Bydgoszczy uzyskując ponad 51 tys. głosów, 4 lata wcześniej jego wynik był jeszcze mniejszy – oba te wyniki nie stanowią jednak połowy rezultatu jaki uzyskał w niedzielę w Bydgoszczy Rafał Trzaskowski.

Wynik Rafała Trzaskowskiego 111 tys. i 726 - 62,82% może robić wrażenie, bowiem przed 5 laty Bronisław Komorowski w drugiej turze nie przekroczył nawet 100 tys. głosów. Tak wysoki wynik Trzaskowski mógł uzyskać dzięki bardzo wysokiej frekwencji.

 

Na prezydenta Andrzeja Dudę zagłosowało 66 tys. i 131 bydgoszczan (więcej niż uzyskiwał 2002 i 2006 roku Dombrowicz zostają prezydentem Bydgoszczy – 37,18%. W stosunku do 2015 roku powiększył on swój bydgoski elektorat o niecałe 5 tys. głosów.

 

Trzaskowski uzyskał natomiast kilkanaście tysięcy głosów więcej niż były prezydent Bronisław Komorowski w 2015 roku. Pokazuje to, że więcej nowego elektoratu uzyskał po 5 latach kandydat popierany przez PO niż PiS.

Kwaśniewski z wyższym wynikiem


Wynik powyżej 111 tys. Rafała Trzaskowskiego może robić wrażenie, ale nie jest to najwyższe poparcie jakie uzyskał w Bydgoszczy polityk. W 2000 roku na Aleksandra Kwaśniewskiego, gdy ten wygrał wybory już w I turze, zagłosowało 119,3 tys. bydgoszczan. W tamtych wyborach co prawda procentowo frekwencja była niższa niż w ostatnią niedzielę, ale w liczbach bezwględnych oddano ponad 196 tys. ważnych głosów. Dla porównania w niedzielę było to tylko 177,8 tys.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu