Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy: Wierzę, że Trzaskowski swoich deklaracji nie będzie realizował kosztem samorządu

Prezydent Bydgoszczy: Wierzę, że Trzaskowski swoich deklaracji nie będzie realizował kosztem samorządu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 06 lipiec 2020 16:38

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o zapowiedzi kandydata Rafała Trzaskowskiego podniesienia kwoty wolnej od podatku. Wyższa kwota wolna to niższe wpływy z PIT, co przekłada się też na dochody samorządów. Zapytaliśmy prezydenta Bydgoszczy czy obawia się tej deklaracji?

- Kluczem nie jest czy będzie wyższa czy niższa, ale czy z budżetu państwa zostaną zrównoważone te utraty w budżetach samorządów, które z tego powodu wynikają – odnosi się prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - W zeszłym roku budżet państwa uzyskał od Polaków ponad 40 mld zł na podatkach, tylko tymi 40 mld się z samorządami nie podzielił.

 

- Wiem, że kandydat, może od poniedziałku już prezydent Rafał Trzaskowski, jako samorządowiec te mechanizmy dobrze zna, ma te same problemy które my mamy tutaj w Bydgoszczy i wierzę, że tak jak deklaruje swoich deklaracji dochowa i kosztem samorządu rząd nie będzie swoich zachcianek realizował – ocenił włodarz Bydgoszczy.

 

Obecnie podatku dochodowego nie płacą osoby zarabiające do 8 tys. zł rocznie. Rafał Trzaskowsk chce podnieść tę stawkę do 30 tys. zł oraz wprowadzić kwotę wolną na poziomie 8 tys. zł dla zarabiających w przedzaile 30 - 65 tys. zł rocznie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

 • Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

  Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu