Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy: Wierzę, że Trzaskowski swoich deklaracji nie będzie realizował kosztem samorządu

Prezydent Bydgoszczy: Wierzę, że Trzaskowski swoich deklaracji nie będzie realizował kosztem samorządu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 06 lipiec 2020 16:38

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o zapowiedzi kandydata Rafała Trzaskowskiego podniesienia kwoty wolnej od podatku. Wyższa kwota wolna to niższe wpływy z PIT, co przekłada się też na dochody samorządów. Zapytaliśmy prezydenta Bydgoszczy czy obawia się tej deklaracji?

- Kluczem nie jest czy będzie wyższa czy niższa, ale czy z budżetu państwa zostaną zrównoważone te utraty w budżetach samorządów, które z tego powodu wynikają – odnosi się prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - W zeszłym roku budżet państwa uzyskał od Polaków ponad 40 mld zł na podatkach, tylko tymi 40 mld się z samorządami nie podzielił.

 

- Wiem, że kandydat, może od poniedziałku już prezydent Rafał Trzaskowski, jako samorządowiec te mechanizmy dobrze zna, ma te same problemy które my mamy tutaj w Bydgoszczy i wierzę, że tak jak deklaruje swoich deklaracji dochowa i kosztem samorządu rząd nie będzie swoich zachcianek realizował – ocenił włodarz Bydgoszczy.

 

Obecnie podatku dochodowego nie płacą osoby zarabiające do 8 tys. zł rocznie. Rafał Trzaskowsk chce podnieść tę stawkę do 30 tys. zł oraz wprowadzić kwotę wolną na poziomie 8 tys. zł dla zarabiających w przedzaile 30 - 65 tys. zł rocznie.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Od soboty do poniedziałku cmentarze będą zamknięte

  Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w sobotę, w niedzielę (Wszystkich Świętych), oraz w poniedziałek (dzień zaduszny) wszystkie nekropolie w Polsce będą zamknięte. Ma to związek z wciąż rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19.

 • GIS apeluje o rozważenie innych form protestów

  Rozmaite wydarzenia w sferze publicznej nie powinny odwracać naszej uwagi od trwającej epidemii; zwracam się do uczestników protestów o rozważenie innych metod wyrażania swoich poglądów niż zgromadzenia – przekazał w czwartek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

  Etykiety: covid19 aborcja

Wiadomości z regionu