Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOSP Bydgoszcz dzięki frekwencji w Osielsku może otrzymać nowoczesny wóz strażacki

OSP Bydgoszcz dzięki frekwencji w Osielsku może otrzymać nowoczesny wóz strażacki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 lipiec 2020 13:08
OSP Bydgoszcz dzięki frekwencji w Osielsku może otrzymać nowoczesny wóz strażacki Fot: Paweł Żukowski

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przed pierwszą turą wyborów ogłosiło konkurs dla gmin do 20 tys. mieszkańców na najwyższą frekwencją. Nagrodą jest wóz strażacki za 80 tys. zł. W województwie kujawsko-pomorskim najwyższą frekwencję odnotowano w gminie Osielsko pod Bydgoszczą – 78% mieszkańców zagłosowało.

Wójt Wojciech Sypniewski otrzyma od MSWiA promesę na kwotę 80 tys. zł na zakup wozu dla OSP. Gmina specjalnie na tą nagrodę jednak nie była przygotowana, bowiem w Osielsku jako tako OSP nie ma. Tzn. w rejestrze gminnym widnieje OSP Bydgoszcz z siedzibą w Myślęcinku (już na terenie gminy Osielsko). Jednostka głównie pomaga w zabezpieczeniu imprez w Bydgoszczy. Formalnie jest jedyną jednostką OSP widniejącą w rejestrze dla gminy Osielsko, przez co na chwilę obecną jest jedynym możliwym beneficjentem promesy.

 

 

Problemem największym jest jednak brak remizy. Z tym problemem będzie musiał się uporać głównie samorząd Osielska, jeżeli wójt będzie chciał skorzystać z nagrody. Naturalnym następstwem budowy remizy byłoby zmienienie nazwy jednostki na OSP Osielsko.

 

MSWiA ogłosiło też konkurs przed drugą turą wyborów prezydenckich – tym razem do rozdania będzie 49 wozów strażackich. Nie wykluczone, że Osielsko załapie się też na drugi pojazd.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu