Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNowa Astoria już na wykończeniu. W tym roku basen będzie otwarty dla mieszkańców

Nowa Astoria już na wykończeniu. W tym roku basen będzie otwarty dla mieszkańców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 czerwiec 2020 14:05

Jeżeli jesienią nie pojawi się nowa fala epidemii COVID-19 to jeszcze w tym roku będziemy mogli wykąpać się w nowym basenie Astrori. Przedstawiciele firmy Alstal poinformowali, że obecnie trwają prace wykończeniowe. Dzisiaj tej inwestycji przyglądała się medalistka Igrzysk Olimpijskich Otylia Jędrzejczak.

Basen liczy długość 50 metrów, z możliwością podzielenia go na dwa mniejsze po 25 metrów na potrzeby szkoleniowe. Regulować można również na potrzeby użytkownika dno. Dzisiaj podczas wizytacji basenu przez mistrzynie olimpijską Otylię Jędrzejczak i prezydenta Rafała Bruskiego w niecce znajdowała się woda, pracuje również cała infrastruktura związana z filtrowaniem wody. Koszt inwestycji to około 100 mln zł.

 

- Liczę, że ten obiekt - prócz tego, że będzie wielką atrakcją dla mieszkańców, przyciągnie sportowców czy to na obozy sportowe czy na zawody, bo jest to obiekt wyjątkowy – powiedział prezydent Rafał Bruski - Tęsknota w Bydgoszczy za pływaniem na wysokim poziomie jest.


W obiekcie zainstalowano infrastrukturę wymaganą dla przeprowadzania zawodów o randze międzynarodowej, chociażby system kamer.

 

- Ten obiekt w województwie kujawsko-pomorskim jest bardzo potrzebny, ponieważ to było jedno z nielicznych województw, w którym nie było basenu 50-metrowego. Ten obiekt był potrzebny dla kreowania młodych talentów. Z moją fundacją jeżdżę po całym kraju i właśnie te talenty wyszukujemy. Wiem, że takie talenty są w tym województwie – powiedziała Otylia Jędrzejczak, która na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku zdobyła złoty medal i dwa srebrne.

 

Od strony Brdy w obiekcie zainstalowano także hangary na kajaki, z których korzystać będą sportowcy trenujący w klubie Astori.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu