Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNowa Astoria już na wykończeniu. W tym roku basen będzie otwarty dla mieszkańców

Nowa Astoria już na wykończeniu. W tym roku basen będzie otwarty dla mieszkańców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 czerwiec 2020 14:05

Jeżeli jesienią nie pojawi się nowa fala epidemii COVID-19 to jeszcze w tym roku będziemy mogli wykąpać się w nowym basenie Astrori. Przedstawiciele firmy Alstal poinformowali, że obecnie trwają prace wykończeniowe. Dzisiaj tej inwestycji przyglądała się medalistka Igrzysk Olimpijskich Otylia Jędrzejczak.

Basen liczy długość 50 metrów, z możliwością podzielenia go na dwa mniejsze po 25 metrów na potrzeby szkoleniowe. Regulować można również na potrzeby użytkownika dno. Dzisiaj podczas wizytacji basenu przez mistrzynie olimpijską Otylię Jędrzejczak i prezydenta Rafała Bruskiego w niecce znajdowała się woda, pracuje również cała infrastruktura związana z filtrowaniem wody. Koszt inwestycji to około 100 mln zł.

 

- Liczę, że ten obiekt - prócz tego, że będzie wielką atrakcją dla mieszkańców, przyciągnie sportowców czy to na obozy sportowe czy na zawody, bo jest to obiekt wyjątkowy – powiedział prezydent Rafał Bruski - Tęsknota w Bydgoszczy za pływaniem na wysokim poziomie jest.


W obiekcie zainstalowano infrastrukturę wymaganą dla przeprowadzania zawodów o randze międzynarodowej, chociażby system kamer.

 

- Ten obiekt w województwie kujawsko-pomorskim jest bardzo potrzebny, ponieważ to było jedno z nielicznych województw, w którym nie było basenu 50-metrowego. Ten obiekt był potrzebny dla kreowania młodych talentów. Z moją fundacją jeżdżę po całym kraju i właśnie te talenty wyszukujemy. Wiem, że takie talenty są w tym województwie – powiedziała Otylia Jędrzejczak, która na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku zdobyła złoty medal i dwa srebrne.

 

Od strony Brdy w obiekcie zainstalowano także hangary na kajaki, z których korzystać będą sportowcy trenujący w klubie Astori.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu