Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWyjątkowy koncert (on-line) dedykowane jednemu z ojców Niepodległości

Wyjątkowy koncert (on-line) dedykowane jednemu z ojców Niepodległości

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 czerwiec 2020 14:30

W niedzielę przypadnie 101 rocznica podpisania Traktatu Wersalskiego, który sygnował wraz z Romanem Dmowskim, Ignacy Jan Paderewski, w pierwszej połowie XX wieku uznany mistrz fortepiany. Dzień później – 29 czerwca – przypada jego 79 rocznica śmierci. Z tej okazji w niedzielę Towarzystwo Muzyczne im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy organizuje wyjątkowy koncert.

Z uwagi na epidemię COVID-19 koncerty w normalnym trybie się jeszcze nie odbywają. Posłucha pięknej muzyki klasycznej będziemy mogli on-line w niedzielę od godziny 18:00. W programie dzieła samego mistrza Ignacego Jana Paderewskiego, a także Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego i Stanisława Moniuszki.

Wystąpią:
Ewa Menaszek, mezzosoporan

Dorota Moliszewska, fortepian

Krzysztof Zimny, tenor

Alicja Tarczykowska, fortepian

Koncert będzie od godziny 18:00 (28 czerwca) dostępny pod linkiem: https://www.youtube.com/user/TheClassicalMusicTV/featured

 

Inicjatywę wspiera finansowo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Jedna trzecia łóżek przygotowanych dla pacjentów z COVID-19 jest zajęta

  Dysponujemy około 6,3 tys. łóżek szpitalnych oraz ponad 800 respiratorami dla osób chorych na COVID-19, ale liczbę tego sprzętu możemy jeszcze zwiększyć - zapewnił rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz komentując sobotnie statystyki dotyczące epidemii.

  Etykiety: covid19
 • O tym, że dziennie będzie ponad tysiąc zachorowań pisaliśmy już w sierpniu

   W ostatnich dniach w Polsce stwierdzano ponad tysiąc zachorowań na COVID-19, co było wskazaniami rekordowymi i mogło być również elementem sensacji medialnej. O tym jednak, że takich wzrostów zachorowań w tym okresie należy się spodziewać pisaliśmy już w sierpniu. Wspominamy o tym, nie po to, aby się chwalić, lecz w celu wyjaśnienia, że nie dzieje się obecnie nic nadzwyczajnego.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu