Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMalarz, który namalował obraz Czarnej Madonny dla katedry Notre Dame, identyczny obraz stworzył dla Bydgoszczy

Malarz, który namalował obraz Czarnej Madonny dla katedry Notre Dame, identyczny obraz stworzył dla Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 czerwiec 2020 10:25

Jutro w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej, przy parafii Przemienienia Pańskiego w Opławcu odbędzie się duża uroczystość. Zostanie uroczyście wprowadzona kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, kopia obrazu z Jasnej Góry.

Kaplica znajduje się w Smukale Dolnej, czyli po drugiej stronie Brdy niż główny kościół. Znajduje się dokładnie przy ulicy Palmowej 2, około kilometra od pętli autobusowej linii nr 58.

Jak się dowiadujemy, autorem kopii obrazu jest ten sam malarz, który namalował również kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej dla Kaplicy Polskiej w Katedrze Notre Dame w Paryżu. Przed rokiem świątynia uległa poważnemu zniszczeniu przez pożar, ale obraz został nietknięty, podobnie jak właściwie cała Kaplica Polska.

 

Uroczystość rozpocznie się jutro o godzinie 10:00, ubogacać będzie go muzycznie młodzież z Martyrii w Fordonie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu