Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie szpitale zadłużone na ponad 384 mln zł

Bydgoskie szpitale zadłużone na ponad 384 mln zł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 26 czerwiec 2020 07:02
Bydgoskie szpitale zadłużone na ponad 384 mln zł Fot: Przemysław Jahr

Ponad 384,7 mln zł to zadłużenie bydgoskich szpitali publicznych na koniec 2019 roku, największe zobowiązania mają podległe Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika szpitale uniwersyteckie – ponad 248,5 mln zł.

Interpelacje do ministra zdrowia o wysokość zobowiązań szpitali w Bydgoszczy złożył poseł Krzysztof Gawkowski. Najbardziej zadłużonym szpitalem był Szpital Uniwersytecki nr 1 im Jurasza na kwotę ponad 175 mln zł (wzrost o ponad 2,3 mln zł w stosunku do końca 2018 roku). Na drugim miejscu znalazł się Szpital Uniwersytecki im. Biziela z zobowiązaniem na poziomie ponad 73,4 mln zł (wzrost w ciągu roku o 2,3 mln zł). Trzeci najbardziej zadłużony szpital, to podległe Samorządowi Województwa Centrum Onkologii w kwocie blisko 55,4 mln zł zobowiązań – szpital ten jednak w ciągu 2019 roku zmniejszył zadłużenie o ponad 400 tys. zł. Na czwartym miejscu znajduje się Szpital Wojskowy z 27,2 mln długu pod koniec 2019 roku, który w 2019 roku zmniejszył dług o prawie 1 mln zł. Szpital Miejski (podległy Miastu Bydgoszcz) miał ponad 9,6 mln długu, zwiększając w 2019 roku zobowiązania o ponad 1,4 mln zł.

 

Zadłużenie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii (podległy Samorządowi Województwa) to ponad 6,2 mln zł, zaś Szpitala MSWiA ponad 5,6 mln zł.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • W województwie kujawsko-pomorskim mamy największą szansę spotkać osobę zakażoną

  Uwzględniając dzisiejsze dane mamy w województwie kujawsko-pomorskim 11 tys. i 335 aktywnych przypadków COVID-19, co daje ponad 5,3 osoby na 1 tys. mieszkańców województwa. Jest to najwyższy współczynnik w Polsce, przy średniej 3,75 dla Polski, co oznacza, że w naszym województwie mamy statystycznie największą szansę spotkać osobę zakażoną COVID-19. Zgodnie z obietnicą – w każdy poniedziałek będziemy publikować zestawienia, wskazujące czy spodziewać możemy się poluzowania obostrzeń czy być może zwiększenia rygorów.

  Etykiety: covid19
 • Wiceminister zdrowia: Protesty mogą być ,,bombą biologiczną"

  Apeluję, by w czasach pandemii powstrzymać się od gromadzenia się, protesty mogą być "bombą biologiczną" - powiedział w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jeżeli widzę na ulicach ludzi krzyczących, głowa przy głowie, to są idealne warunki do tego, by doszło do zakażenia - dodał.

Wiadomości z regionu