Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWiceprezes Solidarności szarpie na wiecu bohatersko nastolatkę

Wiceprezes Solidarności szarpie na wiecu bohatersko nastolatkę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 24 czerwiec 2020 00:42
Na tym kadrze widać jak jedna z kobiet zostaje popchnięta Na tym kadrze widać jak jedna z kobiet zostaje popchnięta

Poziom emocji politycznych w trakcie tej kampanii wyborczej jest bardzo wysoki, przy okazji wieców prezydenta Andrzeja Dudy, czy jego kontrkandydata dochodziło do przepychanek, ale sytuacja bezprecedensu w naszym regionie miała miejsce w poniedziałek w Fordonie na wiecu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, gdy doszło do szarpaniny z udziałem nastolatek z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, które liczyły, że być może szef rządu zwróci uwagę na ich postulaty.


Jak już wspomniałem na początku w tej kampanii, w naszym regionie, zauważyć możemy dość silne emocje. Widoczne były one w Solcu Kujawskim, gdy wiec prezydenta Andrzeja Dudy próbowała gwizdami zakłócić grupa zwolenników opozycji, ale też w ubiegłym tygodniu w Bydgoszczy, gdy trąbkami i banerem prezydenta Dudy, grupa osób przyszła na wiec Rafała Trzaskowskiego. Również w Fordonie pojawili się działacze KOD z hasłami mogącymi atakować premiera Mateusza Morawieckiego.

 

 

W Starym Fordonie pojawiły się też działaczki Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, które miały ze sobą transparenty ,,A co z klimatem”, ,,Chcemy porozmawiać o klimacie”, ,,Dlaczego rząd nie robi nic dla klimatu”. Te osoby stały spokojnie w tłumie, jedynie demonstrując swoje transparenty. Spotkało się to jednak z agresywną reakcją niektórych uczestników wiecu, którzy jak widać na poniższym nagraniu wyrywali nastoletnim działaczkom proekologicznym transparenty, drąc nawet jeden z nich.

 

Dziś byliśmy na spotkaniu w Fordonie z Mateusz Morawiecki. Po ostatnich wydarzeniach, które miały miejsce na wiecach Prezydenta RP ubiegającego się o reelekcję Andrzej Duda spodziewaliśmy się takiej sytuacji, niestety nasze obawy się potwierdziły. Na spotkaniu nie było miejsca na dyskusję, transparent został podarty. Musieliśmy się przepychać w tłumie. Jest to dla nas niewyobrażalne, by urzędujący Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki dopuszczał takie zachowanie na swoich spotkaniach.

Opublikowany przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Bydgoszcz Poniedziałek, 22 czerwca 2020

Co może oburzać, że dość krewko udziela się w tym zamieszaniu wiceprzewodniczący Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność Marek Napierała (koszulka w kratkę).

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • W województwie kujawsko-pomorskim mamy największą szansę spotkać osobę zakażoną

  Uwzględniając dzisiejsze dane mamy w województwie kujawsko-pomorskim 11 tys. i 335 aktywnych przypadków COVID-19, co daje ponad 5,3 osoby na 1 tys. mieszkańców województwa. Jest to najwyższy współczynnik w Polsce, przy średniej 3,75 dla Polski, co oznacza, że w naszym województwie mamy statystycznie największą szansę spotkać osobę zakażoną COVID-19. Zgodnie z obietnicą – w każdy poniedziałek będziemy publikować zestawienia, wskazujące czy spodziewać możemy się poluzowania obostrzeń czy być może zwiększenia rygorów.

  Etykiety: covid19
 • Wiceminister zdrowia: Protesty mogą być ,,bombą biologiczną"

  Apeluję, by w czasach pandemii powstrzymać się od gromadzenia się, protesty mogą być "bombą biologiczną" - powiedział w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jeżeli widzę na ulicach ludzi krzyczących, głowa przy głowie, to są idealne warunki do tego, by doszło do zakażenia - dodał.

Wiadomości z regionu