Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBurzliwe posiedzenie Komisji Rewizyjnej

Burzliwe posiedzenie Komisji Rewizyjnej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 czerwiec 2020 15:36

Rzadko zdarza się, gdy w posiedzeniu Komisji Rewizyjnej uczestniczy osobiście prezydent Rafał Bruski. Dzisiaj włodarz Bydgoszczy się pojawił i wyraził wątpliwości dotyczące postępowań przetargowych przy Ministerstwie Zdrowia. Po tym pytaniu – radna Anna Mackiewicz, wspomniała o kupowaniu respiratorów od handlarzy bronią.

Już dwa tygodnie temu Komisja Rewizyjna przyjęła wniosek do Rady Miasta o udzielenie prezydentowi Rafałowi Bruskiemu absolutorium za rok 2019, nad którym jutro będzie głosować Rada Miasta na posiedzeniu plenarnym.

Radni PiS zarzucali, że radni koalicji, którzy niespodziewanie przed dwoma tygodniami zmienili porządek obrad, wnosząc przegłosowanie absolutorium, tak przyśpieszali prace, iż nie przyjęto sprawozdań z zespołów merytorycznych, co zazwyczaj poprzedzało zaopiniowanie przez Komisję Rewizyjną udzielenia absolutorium. Z tego powodu dzisiejsze posiedzenie komisji miało głównie wymiar porządkowy.


Przewodniczący Komisji Jarosław Wenderlich, a zarazem wiceminister w Kancelarii Premiera zadał szereg szczegółowych pytań dotyczących postępowań przetargowych, wnioskując aby na piśmie odniósł się do nich prezydent. Radna Anna Mackiewicz zarzucała Wenderlichowi niekompetencje w kierowaniu komisją i zarzucała celowe przedłużanie przyjęcia przez Komisję rozstrzygnięć.

 

Do postawionych pytań postanowił się odnieść osobiście prezydent Rafał Bruski - Z wypowiedzi pana przewodniczącego powstaje taka atmosfera jakiś nieprawidłowości. Więc ja chciałbym przysługując się tej dyskusji dowiedzieć się – jakie ma pan twarde zarzuty, gdzie zostało złamane prawo i jakie nieprawidłowości zostały popełnione? - pytał, dodając - Przy okazji chciałbym prywatnie, skoro już tu jestem, czy równie dociekliwie bada pan pracując w Kancelarii Premiera przetargi, które organizuje Ministerstwo Zdrowia?

 

 

Atmosfera nie była zbyt konsolidacyjna na posiedzeniu, ale udało się bez głosów sprzeciwu przyjąć sprawozdanie z zespołu odpowiedzialnego za badanie postępowań przetargowych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

 • Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

  Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu