Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBurzliwe posiedzenie Komisji Rewizyjnej

Burzliwe posiedzenie Komisji Rewizyjnej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 czerwiec 2020 15:36

Rzadko zdarza się, gdy w posiedzeniu Komisji Rewizyjnej uczestniczy osobiście prezydent Rafał Bruski. Dzisiaj włodarz Bydgoszczy się pojawił i wyraził wątpliwości dotyczące postępowań przetargowych przy Ministerstwie Zdrowia. Po tym pytaniu – radna Anna Mackiewicz, wspomniała o kupowaniu respiratorów od handlarzy bronią.

Już dwa tygodnie temu Komisja Rewizyjna przyjęła wniosek do Rady Miasta o udzielenie prezydentowi Rafałowi Bruskiemu absolutorium za rok 2019, nad którym jutro będzie głosować Rada Miasta na posiedzeniu plenarnym.

Radni PiS zarzucali, że radni koalicji, którzy niespodziewanie przed dwoma tygodniami zmienili porządek obrad, wnosząc przegłosowanie absolutorium, tak przyśpieszali prace, iż nie przyjęto sprawozdań z zespołów merytorycznych, co zazwyczaj poprzedzało zaopiniowanie przez Komisję Rewizyjną udzielenia absolutorium. Z tego powodu dzisiejsze posiedzenie komisji miało głównie wymiar porządkowy.


Przewodniczący Komisji Jarosław Wenderlich, a zarazem wiceminister w Kancelarii Premiera zadał szereg szczegółowych pytań dotyczących postępowań przetargowych, wnioskując aby na piśmie odniósł się do nich prezydent. Radna Anna Mackiewicz zarzucała Wenderlichowi niekompetencje w kierowaniu komisją i zarzucała celowe przedłużanie przyjęcia przez Komisję rozstrzygnięć.

 

Do postawionych pytań postanowił się odnieść osobiście prezydent Rafał Bruski - Z wypowiedzi pana przewodniczącego powstaje taka atmosfera jakiś nieprawidłowości. Więc ja chciałbym przysługując się tej dyskusji dowiedzieć się – jakie ma pan twarde zarzuty, gdzie zostało złamane prawo i jakie nieprawidłowości zostały popełnione? - pytał, dodając - Przy okazji chciałbym prywatnie, skoro już tu jestem, czy równie dociekliwie bada pan pracując w Kancelarii Premiera przetargi, które organizuje Ministerstwo Zdrowia?

 

 

Atmosfera nie była zbyt konsolidacyjna na posiedzeniu, ale udało się bez głosów sprzeciwu przyjąć sprawozdanie z zespołu odpowiedzialnego za badanie postępowań przetargowych.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Od soboty do poniedziałku cmentarze będą zamknięte

  Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w sobotę, w niedzielę (Wszystkich Świętych), oraz w poniedziałek (dzień zaduszny) wszystkie nekropolie w Polsce będą zamknięte. Ma to związek z wciąż rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19.

 • GIS apeluje o rozważenie innych form protestów

  Rozmaite wydarzenia w sferze publicznej nie powinny odwracać naszej uwagi od trwającej epidemii; zwracam się do uczestników protestów o rozważenie innych metod wyrażania swoich poglądów niż zgromadzenia – przekazał w czwartek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

  Etykiety: covid19 aborcja

Wiadomości z regionu