Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJutro jedna z najważniejszych sesji Rady Miasta w tym roku

Jutro jedna z najważniejszych sesji Rady Miasta w tym roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 czerwiec 2020 09:47

W środę Rada Miasta odbędzie debatę o stanie Bydgoszczy oraz odniesie się do wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia prezydentowi absolutorium za 2019 rok. Po debacie nad stanem Bydgoszczy odbędzie się też głosowanie nad udzieleniem prezydentowi wotum zaufania. Jeżeli chodzi o funkcję kontrolną Rady Miasta nad organem władzy wykonawczej, którym jest prezydent, będzie to najważniejsza sesja w roku.

 

O to jak będą głosować poszczególne kluby pytali w niedzielnym wydaniu ,,Głosu Bydgoszczy” prowadzący - My mamy prostszą sytuację, bo budżet prezydenta, to też nasz budżet, my go bowiem też tworzymy – wyjaśniał przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej, Jakub Mikołajczak, jednocześnie zapewniając poparcie dla wniosku o udzielenie absolutorium i wotum zaufania - Ponosimy pełną odpowiedzialność za miasto – za dobre inwestycje, za te które nie wyszły, no i za niektóre decyzje które trzeba poprawić, to jest oczywiście odpowiedzialność.

 

- Cały czas dyskutujemy, analizujemy przedstawione nam dane – wypowiedział się radny Marcin Lewandowski - Zobaczymy też jakie będą odpowiedzi na nasze pytania, skłaniam się do przypuszczeń, że nie będziemy zbyt łagodni.

 

Jutro radni też przyjmą dość poważną korektę budżetu miasta spowodowaną epidemią COVID-19. Szerzej o przygotowanej korekcie piszemy - Na dzisiaj budżet Bydgoszczy na COVID-19 traci już ponad 100 mln zł

 

Całe wydanie Głosu Bydgoszczy, w dużej mierze poświęcone środowej sesji: ,,Głos Bydgoszczy”: Porozmawiajmy o naszym samorządzie

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

 • Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

  Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu