Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPremier w Fordonie: Rafał nie kłam!

Premier w Fordonie: Rafał nie kłam!

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 czerwiec 2020 18:02

Trwa kampania wyborcza przed wyborami najważniejszej osoby w państwie. W poniedziałek do Starego Fordonu przyjechał premier Mateusz Morawiecki, jego wizyta była podkreślana jako historyczna, bowiem do tej pory Prezes Rady Ministrów polskiego rządu w tym miejscu jeszcze się nie pojawił. Spotkanie na fordońskim rynku miało wymiar wiecu politycznego.


- Dziękujemy panie prezydencie za S-10 – dziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie, premier Mateusz Morawiecki, sugerując, iż to jest jego zasługa - Także za kontynuację za S-5, bo to 130 km w waszym województwie, ale także chce podkreślić inwestycje lokalne. Pan prezydent pozwala i pomaga inwestować w drogi gminne, w drogi powiatowe, w drogi samorządowe. To jest program pana prezydenta.

 

 

- Do waszego województwa przypłynęło w ostatnich dwóch miesiącach 5 mld zł, dla porównania jaki jest budżet Bydgoszczy i Torunia? Łącznie jakieś 4 mld z kawałkiem, sumując budżety tych miast, czyli mamy do czynienia dzisiaj z większą pomocą w ciągu dwóch miesięcy, na ratowanie miejsc pracy, na drogi lokalne, niż wielkość budżetu rocznego Bydgoszczy i Torunia, taka jest skala pomocy, tak działa prezydent Andrzej Duda – zachwalał dalej głowę państwa premier – Pan Trzaskowski mówił, że nie był posłem 4 lata temu, nie pamiętał nawet, że był posłem. Potem mówił, że nie głosował przeciw obniżce wieku emerytalnego, a głosował, czyli kłamał – Rafał nie kłam – zaintonował okrzyk premier Mateusz Morawiecki – Kto zliczy ile razy zmieniał zdanie pan Trzaskowski w sprawie 500 plus.

 

- Polityka pana prezydenta Andrzeja Dudy jest zupełnie odwrotna, obniżać podatki, polityka społeczna jak najszersza i inwestycje lokalne – zachwycał się prezydentem Dudą, premier Morawiecki.

Schreiber: Premierem największym przyjaciel Bydgoszczy


Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego poprzedził minister Łukasz Schreiber, który podkreślał,że większość życia spędził w Fordonie – Udało się zagwarantować S-10 ze środków budżetowych, powstanie piękny kampus Akademii Muzycznej, walczymy o i mam nadzieję, że to będzie naszym wspólnym udziałem o terminal intermodalny w Emilianowie. To wszystko się dzieje i dziś mam wielką przyjemność powiedzieć, że będzie przed nami człowiek wyjątkowy, człowiek który walczy o Polskę każdego dnia, ale śmiem powiedzieć, że jest największym przyjacielem Bydgoszczy, jakiego mieliśmy wśród premierów – podkreślał minister Schreiber.

 

 

Rządowe wsparcie na drogi lokalne także w dużych miastach


Po zakończeniu wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego, młodzież wręczyła mu kwiaty. Szef rządu postanowił wówczas jeszcze dodać kilka słów, wspominając, iż po rozmowie z prezydentem Andrzejem Duda zapadła decyzja o wspieraniu inwestycji drogowych z funduszu dróg lokalnych także w miastach na prawach powiatu, czyli w naszym województwie są to: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek i Grudziądz. Te samorządy do tej pory nie mogły aplikować o wsparcie rządowe w ramach funduszu dróg samorządowych.

 

 

Premier Mateusz Morawiecki po południu odwiedzil bydgoską Akademię Muzyczną oraz wziął udział w spotkaniu z przedsiębiorcami w Urzędzie Wojewódzkim.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

 • Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

  Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu