Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFabryka Obrabiarek do Drewna nabyła nową siedzibę w Trzeciewcu (gm. Dobrcz)

Fabryka Obrabiarek do Drewna nabyła nową siedzibę w Trzeciewcu (gm. Dobrcz)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 czerwiec 2020 12:36

O zamiarze wyprowadzki Fabryki Obrabiarek do Drewna z Miedzynia mówiło się już właściwie od kilku lat. Dzisiaj stał się konkret, bowiem około godziny 11 zawarto akt notarialny, na mocy którego FOD stał się właścicielem nowoczesnej hali produkcyjnej i biurowca w Trzeciewcu, przy budowanej drodze ekspresowej S-5.

 

W Bydgoszczy w poniedziałek gości wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas, któremu podlega m.in. fabryka FOD.

 

Jak podkreśla prezes FOD Andrzej Walkowiak, ta transakcja to szansa dla fabryki na rozwój, bowiem obecnie dużym wyzwaniem dla FOD są wysokie koszty utrzymania zabytkowych hal produkcyjnych – Jest to być, albo nie być dla naszej fabryki.

 

Nieruchomości w Trzeciewcu FOD nabył od Polskiego Holdingu Nieruchomości, również spółki skarbu państwa, na zasadzie wymiany. PHN przejmie obecne nieruchomości FOD przy ulicy Nakielskiej.

 

- To 150 lat historii, to wielki szmat czasu, dzisiaj domknęliśmy ostatecznie transakcje, która jest dla fabryki obrabiarek epokowa. To wielka szansa, rozmawialiśmy przed chwilą z załogą, rozmawiałem z kierownictwem – jesteśmy zdeterminowani, ja także jako przedstawiciel właściciela , ministra aktywów państwowych, aby tę szansę dla zakładu wykorzystać. To jest olbrzymia szansa na nowe otwarcie, na rozpoczęcie produkcji w nowym miejscu, które będzie dużo bardziej ekonomicznie uzasadnione, koszty produkcji będą niższe – wyjaśnił wiceminister Zbigniew Gryglas.

 

W Trzeciewcu FOD będzie miał do dyspozycji halę o wielkości 4 tys. metrów kwadratowych i biurowiec o powierzchni 1 tys. metrów kwadratowych.

 

Polski Holding Nieruchomości planuje przy Nakielskiej wybudować około 600 mieszkań. Hale produkcyjne mają wartość zabytkową, stąd też jak zapewniał prezes Walkowiak, PHN będzie musiał przestrzegać zaleceń służb konserwatorskich, stąd też hale powinny zostać zachowane, a mogą zyskać też bardziej społeczne funkcje.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Jedna trzecia łóżek przygotowanych dla pacjentów z COVID-19 jest zajęta

  Dysponujemy około 6,3 tys. łóżek szpitalnych oraz ponad 800 respiratorami dla osób chorych na COVID-19, ale liczbę tego sprzętu możemy jeszcze zwiększyć - zapewnił rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz komentując sobotnie statystyki dotyczące epidemii.

  Etykiety: covid19
 • O tym, że dziennie będzie ponad tysiąc zachorowań pisaliśmy już w sierpniu

   W ostatnich dniach w Polsce stwierdzano ponad tysiąc zachorowań na COVID-19, co było wskazaniami rekordowymi i mogło być również elementem sensacji medialnej. O tym jednak, że takich wzrostów zachorowań w tym okresie należy się spodziewać pisaliśmy już w sierpniu. Wspominamy o tym, nie po to, aby się chwalić, lecz w celu wyjaśnienia, że nie dzieje się obecnie nic nadzwyczajnego.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu