Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzięki budżetowi obywatelskiemu do końca roku powstaną na trzech osiedlach tężnie

Dzięki budżetowi obywatelskiemu do końca roku powstaną na trzech osiedlach tężnie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 czerwiec 2020 19:55
Dzięki budżetowi obywatelskiemu do końca roku powstaną na trzech osiedlach tężnie Fot: Robert Sawicki / UMB

Minitężnie solankowe na Osowej Górze, Wyżynach i w Fordonie to pomysł Doroty Lakner, która w ubiegłym roku zgłosiła go jako projekt ponadosiedlowy do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Inicjatywa się spodobała bydgoszczanom, dzięki czemu w konsultacji z inicjatorką opracowano projekt tężni, a w ostatnim czasie ogłoszono przetarg. Minitężnie powinny powstać do końca roku.

- Chciałabym zachęcić mieszkańców do zgłaszania projektów w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Zwłaszcza tych osiedlowych, bo to one są najbliższe naszemu sercu. W przypadku zadań ponadosiedlowych swoje wsparcie oferuje miasto oraz przedstawiciele rad osiedli – mówiła dzisiaj przed ratuszem Dorota Lakner.

 

Briefing prasowy zorganizował zastępca prezydenta Michał Sztybel, aby zachęcić bydgoszczan do zgłaszania projektów w tegorocznej edycji. Z uwagi na pandemię samorządy tną wydatki, Bydgoszcz postanowiła jednak nie dotykać budżetu obywatelskiego, w którym do rozdysponowania łącznie będzie 16 mln zł. Jest to ponad trzy razy więcej, niż dużym miastom nakazuje ustawa.

 

Do tej pory wpłynęło około 100 propozycji do BBO, z uwagi na epidemię były one przyjmowane jedynie elektronicznie. Zgłoszenia przyjmowane są jednak jeszcze przez blisko miesiąc, do 15 lipca. Projekt można zgłosić - www.bydgoszcz.pl/bdgbo

 

Mieszkańcy zgłaszali w tym roku m.in. powstawanie łąk kwietnych (z racji wpływu na małą retencję służą one przeciwdziałaniu suszy) a także np. pszczelich uli.

 

Projekty możemy zgłaszać w trzech kategoriach: osiedlowych, ponadosiedlowych jak tężnie oraz małych projektów obywatelskich.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu