Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW tym tygodniu dwójka kandydatów na najważniejszy urząd odwiedzi Bydgoszcz

W tym tygodniu dwójka kandydatów na najważniejszy urząd odwiedzi Bydgoszcz

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 czerwiec 2020 16:58
Belweder Belweder Fot: KPRP

Do końca kampanii wyborczej – przed pierwszą turą – pozostało niespełna dziewięć dni. W czwartek i w piątek dwójka kandydatów na Prezydenta RP odwiedzi Bydgoszcz.

W czwartek 18 czerwca do Bydgoszczy przyjeżdża kandydat Lewicy Robert Biedroń. O godzinie 10:00 na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy odbędą się rozmowy przy okrągłym stole z udziałem przedstawicieli służb mundurowych. To wydarzenie będzie miało charakter otwarty dla mieszkańców. Później kandydat na prezydenta uda się na spacer po Bydgoszczy.

 

Dzień później, o godzinie 16:30 pod pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego gościć będzie natomiast prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski. Będzie to również spotkanie otwarte dla mieszkańców.

 

Pamiętajmy, że wciąż zagraża nam COVID-19, stąd też uczestnicząc w tego typu spotkaniach wyborczych, zgodnie z zaleceniami zakładajmy maski i starajmy się trzymać dwumetrowy dystans społeczny.

 

W ubiegłym tygodniu w niedalekim Solcu Kujawskim gościł urzędujący prezydent Andrzej Duda.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Jedna trzecia łóżek przygotowanych dla pacjentów z COVID-19 jest zajęta

  Dysponujemy około 6,3 tys. łóżek szpitalnych oraz ponad 800 respiratorami dla osób chorych na COVID-19, ale liczbę tego sprzętu możemy jeszcze zwiększyć - zapewnił rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz komentując sobotnie statystyki dotyczące epidemii.

  Etykiety: covid19
 • O tym, że dziennie będzie ponad tysiąc zachorowań pisaliśmy już w sierpniu

   W ostatnich dniach w Polsce stwierdzano ponad tysiąc zachorowań na COVID-19, co było wskazaniami rekordowymi i mogło być również elementem sensacji medialnej. O tym jednak, że takich wzrostów zachorowań w tym okresie należy się spodziewać pisaliśmy już w sierpniu. Wspominamy o tym, nie po to, aby się chwalić, lecz w celu wyjaśnienia, że nie dzieje się obecnie nic nadzwyczajnego.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu