Jesteś tutaj: HomeBydgoszczParkowanie pod obywatelskim okiem

Parkowanie pod obywatelskim okiem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 czerwiec 2020 07:10

Ratusz założył, że do końca roku aplikacja ,,Dbamy o Bydgoszcz” będzie na etapie wdrażania, jest to czas z jednej strony testowania jak funkcjonuje ona od strony technicznej, ale z drugiej strony też funkcjonalnej. Żeby sprawdzić funkcjonalność konieczne będzie korzystanie z niej mieszkańców. W pierwszym tygodniu pojawiła się dość spora liczba zgłoszeń, a to pozwala wysnuwać już pierwsze wnioski, jak ,,Dbamy o Bydgoszcz” przełoży się na nasze codzienne funkcjonowanie.

Więcej o aplikacji pisaliśmy - ,,Dbamy o Bydgoszcz” - aplikacja ma usprawnić kontakt obywateli z odpowiedzialnymi za Miasto

 

W pierwszych dniach zdecydowana większość zgłaszanych problemów dotyczyła niedziałających latarni na ulicach, co jest z kolei problemem dość skomplikowanym, o czym piszemy - Niedziałające latarnie, to najczęściej zgłaszany problem

 

Pojawiło się też kilka dość nietypowych zgłoszeń, które dotyczyły np. ,,wydalania się” pod sklepem monopolowym. Z punktu widzenia socjologicznego warto zwrócić jednak uwagę na zgłoszenia dotyczące złego parkowania. Można je podzielić na dwa typy – pojedyncze incydenty i problemy systemowe, jak miejsca w których przyzwyczaili się wszyscy parkować nie do końca zgodnie z przepisami, ale nie spotykało się do tej pory to z reakcjami służb. Teraz takie miejsca są zgłaszane w aplikacji, widzą to wszyscy jej użytkownicy, co wymusza chociażby na Straży Miejskiej poważne potraktowanie problemu. Jak to będzie funkcjonowało pokaże czas, ale wydaje się prawdopodobne, że w tej materii aplikacja zrewolucjonizuje nasze życie.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu