Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRyanAir chce powrócić do Bydgoszczy od 1 lipca. Zdecydować mogą jednak siły wyższe

RyanAir chce powrócić do Bydgoszczy od 1 lipca. Zdecydować mogą jednak siły wyższe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 15 czerwiec 2020 13:48
RyanAir chce powrócić do Bydgoszczy od 1 lipca. Zdecydować mogą jednak siły wyższe Fot: PLB

Być może we wtorek 1 lipca, z Portu Lotniczego Bydgoszczy wystartuje pierwszy samolot w kierunku lotniska Londyn Stansted, od zawieszenia lotów międzynarodowych w marcu w związku z ,,lockdownem”. Taki jest plan, RyanAir sprzedaje już bilety kusząc pasażerów promocjami, ale brakuje jeszcze decyzji politycznej.

Paradoksem czerwcowych statystyk będzie przeskoczenie bydgoskiego lotniska w liczbie obsłużonych pasażerów przez lotnisko w Zielonej Górze, które do tej pory nie było wstanie konkurować z Bydgoszczą. Tak się jednak stanie, bowiem PLL LOT wznawia od czerwca loty z Warszawy do Zielonej Góry, natomiast Bydgoszczy nie obsługują póki co żadne linie.

 

RyanAir chce latać od lipca z Bydgoszczy na wspomniany Londyn Stansted we wtorki i w soboty, w czwartki i soboty do Birmingham. Będzie to zatem powrót do okrojonej siatki sprzed okresu pandemii. Od sierpnia RyanAir chce również wznowić loty do szkockiego Edynburga i na drugie londyńskie lotnisko w Luton. W weekend zostało wznowione przekraczanie granic w ramach strefy Schengen. Wielka Brytania, na terenie której znajdują się powyższe lotniska, na razie nie jest objęta tymi regulacjami.

 

Biuro prasowe RyanaAir przyznaje w korespondencji z nami, że przygotowuje się do przywrócenia połączenia do Londynu i Birmingham od początku lipca, ale kluczowe będą decyzje władz. Przedstawiciele rządu sugerowali nie tak dawno, że o tym do jakich krajów będzie wznawiany ruch lotniczy będzie decydowała sytuacja epidemiczna w danym kraju. W Wielkiej Brytanii odnotowano drugą największą liczbę zachorowań w Europie, zaraz po Federacji Rosyjskiej.

 

Cisza w temacie PLL LOT

Przed epidemią COVID-19 Polskie Linie Lotnicze LOT latały z Bydgoszczy do Warszawy. W czerwcu w ramach ,,odmrażania” ruchu krajowego PLL LOT wznowił loty pomiędzy stolicą i większością obsługiwanych przed pandemią lotnisk, w tym też do Zielonej Góry, o której wspominam na początku. Bydgoszczy na tej liście nie ma i wiemy, że nie znajdzie się do końca czerwca. Nie ma natomiast żadnych sygnałów odnośnie lipca i kolejnych miesięcy. Wiceminister infrastruktury odpowiadając na interpelacje posła Pawła Olszewskiego stwierdza, że wybór lotnisk to kwestia PLL LOT, na którą resort nie wpływa.

 

Niemcy na razie odpuszczają Bydgoszcz

Od 1 lipca loty do Polski chce wznowić niemiecka Lufthansa. Na liście lotnisk niemieckich linii państwowych znajduje się: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław i Gdańsk. Na razie nie ma decyzji Lufthansy dla:Katowic, Rzeszowa i Bydgoszczy. Przed pandemią Lufthansa latała do Bydgoszczy z Frankfurtu, oferując loty z przesiadką na niemal każdy zakątek świata.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

  Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

  Etykiety: bezrobocie
 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury

Wiadomości z regionu