Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBruski: Spodziewam się zamknięcia portu lotniczego

Bruski: Spodziewam się zamknięcia portu lotniczego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 12 czerwiec 2020 00:11
Bruski: Spodziewam się zamknięcia portu lotniczego Fot: PLB

Ostatnie tygodnie to trudny czas dla Portu Lotniczego Bydgoszcz, z uwagi na pandemię COVID-19 zostały zawieszone loty zagraniczne i krajowe, natomiast lotnisko musi utrzymywać gotowość operacyjną, przez co pomimo ograniczonych przychodów, musi ponosić koszty. Zapowiedzi, że PLB może upaść w trakcie pandemii nie padały, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wyraża jednak obawy o przyszłość bydgoskiego lotniska.

Zdaniem włodarza Bydgoszczy dużym zagrożeniem dla przyszłości Portu Lotniczego Bydgoszcz będzie budowa Centralnego Portu Lotniczego, który według deklaracji rządowych ma zacząć obsługiwać samoloty w okolicach 2028 roku – Spodziewam się po uruchomieniu CPK zamknięcia bydgoskiego portu lotniczego – przyznał na konferencji prasowej prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

Koncepcja CPK to nie tylko budowa największego lotniska w Polsce, ale też projekty kolejowe, które mają usprawnić dojazd na to lotnisko z różnych części kraju. Według założeń inwestycyjnych z Bydgoszczy do CPK będziemy mogli dojechać pociągiem w niecałe 2 godziny. Port Lotniczy Bydgoszcz jest obecnie jedynym lotniskiem międzynarodowym w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wielokrotnie przyznawali jednak samorządowcy, jego główną słabością jest dostępność. Z punktu widzenia mieszkańca Torunia dojazd do PLB położonego w promieniu do 50 km jest porównywalny z dojazdem autostradą do Gdańska, gdzie port lotniczy oferuje znacznie większą liczbę połączeń.

 

Większościowym właścicielem Portu Lotniczego Bydgoszcz jest Województwo Kujawsko-Pomorskie posiadające około 71,9% akcji, Miasto Bydgoszcz posiada około 25,5% akcji, spółka Porty Lotnicze 5,2%, natomiast pozostali akcjonariusze mniej niż 1%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Jedna trzecia łóżek przygotowanych dla pacjentów z COVID-19 jest zajęta

  Dysponujemy około 6,3 tys. łóżek szpitalnych oraz ponad 800 respiratorami dla osób chorych na COVID-19, ale liczbę tego sprzętu możemy jeszcze zwiększyć - zapewnił rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz komentując sobotnie statystyki dotyczące epidemii.

  Etykiety: covid19
 • O tym, że dziennie będzie ponad tysiąc zachorowań pisaliśmy już w sierpniu

   W ostatnich dniach w Polsce stwierdzano ponad tysiąc zachorowań na COVID-19, co było wskazaniami rekordowymi i mogło być również elementem sensacji medialnej. O tym jednak, że takich wzrostów zachorowań w tym okresie należy się spodziewać pisaliśmy już w sierpniu. Wspominamy o tym, nie po to, aby się chwalić, lecz w celu wyjaśnienia, że nie dzieje się obecnie nic nadzwyczajnego.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu