Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBruski o S-10: Być może prezydent Trzaskowski powinien w tej kampanii przyjechać raz jeszcze

Bruski o S-10: Być może prezydent Trzaskowski powinien w tej kampanii przyjechać raz jeszcze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 10 czerwiec 2020 16:28

We wtorek w Solcu Kujawskim prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że budowa drogi ekspresowej S-10 będzie realizowana ze środków z budżetu państwa, a nie jak do tej pory planowano z partnerstwa publiczno-prywatnego. Zdaniem prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, temat drogi S-10 pojawił się w kampanii dzięki prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu.

 

Solec Kujawski w tej kampanii wyborczej jest w naszym województwie miejscem szczególnym, 22 maja gościł w nim prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który zarzucał rządzącym brak pomysłu na budowę drogi ekspresowej S-10. Wczoraj Solcu Kujawskim gościł natomiast prezydent Andrzej Duda - - Informuję państwa, że będzie budowana ze środków budżetowych. Taka jest decyzja premiera Rady Ministrów i moja. Droga S-10 zostanie zbudowana co najmniej 3 lata szybciej niż to było przewidywane. Pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem będzie realizowana z budżetu centralnego i będziecie mieli ją niedługo.

 

 

- Narracja stricte kampanijna, jest narracją nierealną – skomentował na dzisiejszej konferencji prasowej obietnicę prezydenta Dudy, poseł Paweł Olszewski - To znowu jest kampanijna gra. Droga S-10 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem ,droga śmierci o której wielokrotnie mówiliśmy, gdyby była budowana zgodnie z harmonogramem, w tym roku byłaby otwarta. Pan prezydent teraz mówi, że poprzez decyzje jego i premiera – nie wiem co pan prezydent Duda ma do budżetu państwa, ale to już zostawmy na marginesie – będziemy nią jeździli wcześniej. Nie wiem co znaczy wcześniej od 3 lata, wcześniej do czego, bowiem harmonogram przewidywał otwarcie tej drogi już w tym roku.


Olszewski nawiązuje do harmonogramu inwestycyjnego, jaki opracowano pod koniec rządów premier Ewy Kopacz. W tym rządzie Paweł Olszewski pełnił funkcję wiceministra infrastruktury. Olszewski przypomniał, że jeszcze dwa tygodnie temu otrzymał pismo z ministerstwa, z którego wynikało, że droga S-10 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem będzie realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Nagła zapowiedź finansowania z budżetu centralnego, to zdaniem Olszewskiego typowo kampanijne działanie, na dodatek nie oparte o dokumenty finansowe państwa. Parlamentarzysta przypominał, że posłowie opozycji wnosili poprawki dotyczące budowy drogi S-10, które były głosami większości Zjednoczonej Prawicy odrzucane.

 

Zdaniem prezydenta Rafała Bruskiego, z dużym przekonaniem trzeba mówić, że wtorkowa obietnica prezydenta Dudy, to pokłosie majowej wizyty prezydenta Warszawy - Mogę podziękować panu prezydentowi Trzaskowskiemu, że przyjechał i być może poprosić go, aby jeszcze raz nas odwiedził, bo widzę, że te tematy, które przez wiele lat były nierealizowane są teraz obiecywane.

 


Bruski obawia się, że po wyborach z tej deklaracji wiele nie zostanie, bowiem to obietnica - Na czas wyborczy na czas osiągnięcia krótkotrwałej korzyści, później wszyscy zapomną.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Jedna trzecia łóżek przygotowanych dla pacjentów z COVID-19 jest zajęta

  Dysponujemy około 6,3 tys. łóżek szpitalnych oraz ponad 800 respiratorami dla osób chorych na COVID-19, ale liczbę tego sprzętu możemy jeszcze zwiększyć - zapewnił rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz komentując sobotnie statystyki dotyczące epidemii.

  Etykiety: covid19
 • O tym, że dziennie będzie ponad tysiąc zachorowań pisaliśmy już w sierpniu

   W ostatnich dniach w Polsce stwierdzano ponad tysiąc zachorowań na COVID-19, co było wskazaniami rekordowymi i mogło być również elementem sensacji medialnej. O tym jednak, że takich wzrostów zachorowań w tym okresie należy się spodziewać pisaliśmy już w sierpniu. Wspominamy o tym, nie po to, aby się chwalić, lecz w celu wyjaśnienia, że nie dzieje się obecnie nic nadzwyczajnego.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu