Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWyspa Młyńska może zyskać nowe oblicze

Wyspa Młyńska może zyskać nowe oblicze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 czerwiec 2020 20:22

Młyny Rothera mają szansę stać się uzupełnieniem dla docenianej przez gości Bydgoszczy Wyspy Młyńskiej. Rozpoczęło się już układanie podłogi na tarasie widokowym, który być może stanie jednym z bardziej urokliwych miejsc w Bydgoszczy.

We wtorek po trzech miesiącach przerwy wymuszonej przez epidemię, zebrała się Komisja Gospodarki Przestrzennej Rady Miasta. W trakcie studyjnego posiedzenia na placu budowy Młynów Rothera przedstawiciele wykonawcy toczącej się inwestycji, w towarzystwie zastępcy prezydenta Michała Sztybla zaprezentowali postęp prac. W przypadku części przestrzeni widać już dość zaawansowane prace wykończeniowe, szczególne wrażenie robi dębowa podłoga.

 

 

 

Dużą atrakcją stać się może taras widokowy, który będzie uzupełnieniem oferty restauracji, które mają być ulokowane na parterze i pierwszym piętrze. Wiceprezydent Sztybel zapowiedział przesunieciem znajdującego się na Wyspie Młyńskiej amfiteatru, wraz z szaletem miejskim, aby odsłonić Młyny, a także umożliwić widok z tarasu na całą Wyspę Młyńską. Taras z po części położoną podłogą robi już dzisiaj piorunujące wrażenie.

 

 

 

W posiedzeniu studyjnym uczestniczył dyrektor Parku Kultury Młyny Rothera Sławomir Czarnecki, którego zdaniem po ukończeniu prac będzie zaadoptowanie przestrzeni pod działalność wystawową. Pierwszy etap inwestycji powinien zakończyć się jesienią.

 

Więcej zobaczyć można na naszym materiale filmowym.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

  – Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

Wiadomości z regionu