Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWyspa Młyńska może zyskać nowe oblicze

Wyspa Młyńska może zyskać nowe oblicze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 czerwiec 2020 20:22

Młyny Rothera mają szansę stać się uzupełnieniem dla docenianej przez gości Bydgoszczy Wyspy Młyńskiej. Rozpoczęło się już układanie podłogi na tarasie widokowym, który być może stanie jednym z bardziej urokliwych miejsc w Bydgoszczy.

We wtorek po trzech miesiącach przerwy wymuszonej przez epidemię, zebrała się Komisja Gospodarki Przestrzennej Rady Miasta. W trakcie studyjnego posiedzenia na placu budowy Młynów Rothera przedstawiciele wykonawcy toczącej się inwestycji, w towarzystwie zastępcy prezydenta Michała Sztybla zaprezentowali postęp prac. W przypadku części przestrzeni widać już dość zaawansowane prace wykończeniowe, szczególne wrażenie robi dębowa podłoga.

 

 

 

Dużą atrakcją stać się może taras widokowy, który będzie uzupełnieniem oferty restauracji, które mają być ulokowane na parterze i pierwszym piętrze. Wiceprezydent Sztybel zapowiedział przesunieciem znajdującego się na Wyspie Młyńskiej amfiteatru, wraz z szaletem miejskim, aby odsłonić Młyny, a także umożliwić widok z tarasu na całą Wyspę Młyńską. Taras z po części położoną podłogą robi już dzisiaj piorunujące wrażenie.

 

 

 

W posiedzeniu studyjnym uczestniczył dyrektor Parku Kultury Młyny Rothera Sławomir Czarnecki, którego zdaniem po ukończeniu prac będzie zaadoptowanie przestrzeni pod działalność wystawową. Pierwszy etap inwestycji powinien zakończyć się jesienią.

 

Więcej zobaczyć można na naszym materiale filmowym.

 

Warte obejrzenia

 • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

  Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

  Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

  Etykiety: piłka nożna
 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Dla zmarłych najważniejsza jest modlitwa

  Wszystkich Świętych z 2020 roku zapamiętamy pewnie na bardzo długo, bowiem pierwszy raz się zdarza, że tego dnia nie gromadzimy się na cmentarzach, aby uczcić zmarłych. Cmentarze są dzisiaj decyzją rządu zamknięte, wcześniej hierarchowie kościelni podejmowali decyzje o rezygnacji z nabożeństw na cmentarzach. Msze w ramach Wszystkich Świętych odbywają się dzisiaj w świątyniach.

 • UMK deklaruje swoim studentom, którzy protestują pomoc prawną. Czy to nie droga ku anarchii w państwie?

  W dość jednoznacznym stanowisku kolegium rektorskie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, solidaryzuje się z odbywającymi się w Polsce protestami. Co więcej władze uczelni deklarują wsparcie prawne, jeżeli studentów spotkają z tego tytułu przykrości. Sprawa jest kontrowersyjna, bowiem od ubiegłej soboty z powodu epidemii gromadzić może się zgodnie z prawem tylko 5 osób, zatem uczelnia wręcz daje do zrozumienia wsparcie w przypadku naruszenia prawa.

  Etykiety: aborcja UMK

Wiadomości z regionu