Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW temacie obwodnicy Białych Błot wciąż bez konkretów

W temacie obwodnicy Białych Błot wciąż bez konkretów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 czerwiec 2020 00:49

Ulica Szubińska przebiegająca przez Bydgoszcz i Białe Błota to jedna z głównych arterii mających komunikować miasto z drogą ekspresową S-5, na terenie gminy Białe Błota z uwagi na małą przepustowość tworzą się korki. Problem rozwiązać ma budowa obwodnicy, problem jednak w tym, że od ponad 2 lat temat stoi w miejscu.

Pierwszy raz zapowiedziano realizację obwodnicy pod koniec 2017 roku, wówczas kilka samorządów podpisało list intencyjny na opracowanie studium STEŚ, które miało wyznaczyć najbardziej optymalny przebieg obwodnicy oraz być wstępem do prac budowlanych. Pierwotnie studium planowano opracować do końca 2019 roku, ale mamy połowę 2020 roku i nie rozpisano na to zadanie nawet przetargu. Od kilku miesięcy mówi się o potrzebie zawarcia nowego porozumienia, które miałoby ściśle ustalać warunki współpracy pomiędzy gminą Białe Błota (która chce być liderem przedsięwzięcia), powiatem bydgoskim, Miastem Bydgoszczą oraz Województwem Kujawsko-Pomorskim, które jak ustaliliśmy, nadal nie zostało podpisane.

 

Zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel, odpowiadając na interpelację ministra Jarosława Wenderlicha o przebieg spraw stwierdza – Podpisanie porozumienia ma nastąpić po zabezpieczeniu przez Gminę Białe Błota środków w budżecie na realizację opracowania STEŚ. Wniosek taki ma być rozpatrywany przez tamtejszą Radę Gminy na jednej z najbliższych sesji.

 

Kiedy to nastąpi? Nie wiemy. Środki na studium STEŚ w budżecie na 2020 rok zapisało Województwo Kujawsko-Pomorskie, natomiast prezydent Bydgoszczy zapowiada, że w każdej chwili jest wstanie odpowiednie środki desygnować. Póki co mamy ponad 2,5 roku opóźnienia przy tej inwestycji.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu