Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKilka młodych osób protestowało przeciwko rasizmowi w USA

Kilka młodych osób protestowało przeciwko rasizmowi w USA

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 czerwiec 2020 09:25
Kilka młodych osób protestowało przeciwko rasizmowi w USA Fot: Bogusław Białas

,,Policja ma krew na rękach” - taki transparent pojawił się wczoraj nieopodal Parku Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Mowa jednak nie o polskiej Policji, ale o amerykańskiej. Emocje wywołane śmiercią czarnoskórego George Floyda po interwencji policyjnej, dotarły również do Bydgoszczy.

Od kilku dni Stany Zjednoczone borykają się z falą protestów, a także aktów wandalizmu, bowiem jak pokazują nagrania umieszczone w internecie, dochodzi do plądrowania sklepów. W Waszyngtonie doszło do głośnego zdewastowania pomnika polsko-amerykańskiego bohatera Tadeusza Kościuszki.

 

Fot: Boguław Białas

 

W Polsce również odbywają się manifestacje solidarności z protestującymi w Stanach Zjednoczonych, w których wskazuje się, na problem rasizmu za oceanem. W niedzielę kilka młodych osób protestowało przed Parkiem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Jedna trzecia łóżek przygotowanych dla pacjentów z COVID-19 jest zajęta

  Dysponujemy około 6,3 tys. łóżek szpitalnych oraz ponad 800 respiratorami dla osób chorych na COVID-19, ale liczbę tego sprzętu możemy jeszcze zwiększyć - zapewnił rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz komentując sobotnie statystyki dotyczące epidemii.

  Etykiety: covid19
 • O tym, że dziennie będzie ponad tysiąc zachorowań pisaliśmy już w sierpniu

   W ostatnich dniach w Polsce stwierdzano ponad tysiąc zachorowań na COVID-19, co było wskazaniami rekordowymi i mogło być również elementem sensacji medialnej. O tym jednak, że takich wzrostów zachorowań w tym okresie należy się spodziewać pisaliśmy już w sierpniu. Wspominamy o tym, nie po to, aby się chwalić, lecz w celu wyjaśnienia, że nie dzieje się obecnie nic nadzwyczajnego.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu