Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRecesja powinna oszczędzić Bydgoski Budżet Obywatelski

Recesja powinna oszczędzić Bydgoski Budżet Obywatelski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 02 czerwiec 2020 07:31

W tym roku na zadania zgłoszone i wybrane przez mieszkańców w ubiegłym roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego wydamy 16 mln zł. Ratusz rozpoczął już nabór do BBO w 2021 roku, w którym również będzie do dyspozycji 16 mln zł. Zasady będą takie same jak w tym roku.

Kwota 12 mln i 303,5 tys. zł będzie dedykowana na projekty osiedlowe. Środki te zostały rozdysponowane na poszczególne osiedla według parytetu liczby mieszkańców, tak iż każde osiedle ma zagwarantowany budżet. Prawie 3,1 mln zł to środki dedykowane na realizację projektów ponadosiedlowych. W tegorocznej edycji BBO będzie kontynuowane też realizowanie małych projektów osiedlowych, czyli np. organizacji jakiegoś wydarzenia – na realizacje tych projektów przewidziano pulę 773,5 tys. zł.

 

- Inaugurujemy dziś nową edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomimo pandemii koronawirusa i trudnej sytuacji finansowej samorządów, prezydent Rafał Bruski podjął decyzję, że oszczędności nie obejmą budżetu obywatelskiego. To oznacza kolejne 16 milionów złotych oddane w ręce Bydgoszczan - tłumaczy zastępca prezydenta Michał Sztybel.

 

Każdy bydgoszczanin do 15 lipca może zgłosić swój projekty, które muszą jednak mieć oszacowane koszty. Następnie zostaną one zweryfikowane pod kątem merytorycznym, a w ostatnim etapie odbędzie się głosowanie, w którym każdy bydgoszczanin będzie mógł zagłosować na projekty na swoim osiedlu, a także na projekt ponadosiedlowy oraz mały projekt społeczny. Więcej o BBO można znaleźć na dedykowanej stronie, która także pozwala zgłosić projekt - https://www.bdgbo.pl

 

Projekty wybrane w tegorocznej edycji BBO przez mieszkańćów, będą zapisane do realizacji w budżecie miasta na 2021 rok.

 

Warte obejrzenia

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna
 • Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej – Zawisza, Lider i Włocłavia pewni gry o awans

  W sobotę i w niedziele zostanie rozegrana 17 kolejka IV ligi, ostatnia w tym roku – co prawda rozgrywane będą jeszcze w 2020 roku mecze zaległe, przeniesione z powodu epidemii COVID-19. Runda zakończona zostanie jednak już po nowym roku – wiosną rozegrane zostaną dwie kolejki rundy zasadniczej. Później nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Dane liczbowe wprost pokazują, że epidemia w kujawsko-pomorskim spowalnia

  Średnia liczba nowych zakażeń w ciągu ostatnich 7 dni na 100 tys. mieszkańców (główne kryterium decydujące o wprowadzaniu lub znoszeniu obostrzeń) wyniosła 53, w ciągu tygodnia nieznacznie spadając. W naszym województwie ten współczynnik spadł do 49, czyli w ostatnim tygodniu zeszliśmy poniżej średniej dla kraju, co pokazuje, że kujawsko-pomorskie wychodzi z trudnej sytuacji jaka powstała na przełomie października i listopada.

  Etykiety: covid19
 • Rok 2019 był rekordowy w inwestycje w kolej w regionie. Musimy je podawać jednak po przecinku

  W 2019 roku PKP PLK zmodernizowało programów inwestycji kolejowych blisko 2 tys. km torów, co jest największym wynikiem w tej dekadzie. W województwie kujawsko-pomorskim było to mniej niż pół kilometra, stąd też nie można nawet tej informacji podać w liczbach całkowitych. Był to oczywiście najniższy wynik w skali Polski.

Wiadomości z regionu