Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRok 2019 był rekordowy pod względem turystów zagranicznych

Rok 2019 był rekordowy pod względem turystów zagranicznych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 01 czerwiec 2020 00:15
Rok 2019 był rekordowy pod względem turystów zagranicznych Fot: Bartosz Bieliński

Turystyka – należy do tych gałęzi gospodarczych, które załamały się najbardziej z powodu pandemii COVID-19, stąd też można już dzisiaj rok 2020 uznać za nieudany. W ostatnich latach w Bydgoszczy odnotowywany był wzrost liczby turystów, do tego stopnia, że lokalna branża musiała coraz bardziej profesjonalizować swoje usługi. Jak wyglądał rok 2019.

 

W ubiegłym roku Bydgoszcz odwiedziło 41.768 turystów zagranicznych według danych zgromadzonych przez Główny Urząd Statystyczny. Praktyczna liczba turystów mogła być znacznie większa bowiem zliczani są w oficjalnych danych tylko turyści korzystający z usług noclegowych (liczeni są jedynie nierezydenci, za których uznaje się pracowników zarobkowych). W 2018 roku było to 37.812 turystów, stąd też widoczny jest wzrost.

 

Tak jak było to w poprzednich największą grupę stanowili Niemcy – 9.144 turystów, choć w stosunku do 2018 roku mamy spadek o kilkuset. Na drugim miejscu mamy Ukraińców – 3.646 turystów. W ostatnim roku odnotowano również wzrost odwiedzin Francuzów – 2.719 turytów, gdy w 2018 roku było ich poniżej 2 tys. Odwiedza nas też dość dużo Amerykanów – 2.233 w 2019 roku.

Wspomniane prawie 42 tys. turystów skorzystało w Bydgoszczy z 135,9 tys. noclegów (w 2018 roku było to 114,9 tys.), czyli średni pobyt trwał ponad 3 noclegi, czyli ponad 4 dni.

Dla porównania Toruń może się pochwalić 47.944 turystami zagranicznymi w 2019 roku (46.534 w 2018 roku), którzy skorzystali z 87,6 noclegów. Toruń zatem odwiedziło więcej turystów, ale średni ich czas pobytu był mniejszy niż dwa noclegi.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

  Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

  Etykiety: bezrobocie
 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury

Wiadomości z regionu