Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiskup odwołuje dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych

Biskup odwołuje dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 28 maj 2020 11:44

Od soboty 30 maja zniesione zostaną limity uczestników nabożeństw, z tego powodu kolejni hierarchowie kościelni odwołują wprowadzone w maju dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach Świętych. Dzisiaj zarządzenie wydał w tej sprawie dla Diecezji Bydgoskiej bp. Jan Tyawa.

Biskup ordynariusz Jan Tyrawa, odwołuje udzieloną wcześniej dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych – czytamy w komunikacie kurii - Jednocześnie zostaje utrzymana dyspensa dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem.

 

Uczestnictwo w niedzielnych Mszach Świętych jest dla katolików obowiązkiem, z uwagi na epidemię od marca wprowadzona została w diecezjach dyspensa zwalniająca z tego obowiązku.

 

Od soboty nie będziemy musieli nosić masek poruszając się ulicą, jeżeli utrzymujemy dystans 2 metrów od innych uczestników. Pamiętajmy, że w trakcie nabożeństwa będziemy musieli mieć założoną maskę.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu