Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem zastępcy prezydenta ogólność projektu strategii to jej siła w dobie koronawirusa

Zdaniem zastępcy prezydenta ogólność projektu strategii to jej siła w dobie koronawirusa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 maj 2020 18:07

W środę na zdalnej sesji Rada Miasta Bydgoszczy ma przyjąć aktualizację Strategii Rozwoju Województwa do 2030 roku, która praktycznie będzie nowym dokumentem. Jest to dokument znacznie bardziej ogólny od tej obowiązującej, w którym nie wskazano konkretnych inwestycji. Zdaniem zastępcy prezydenta Maria Wasiak to może być siła tego dokumentu w tych trudnych czasach.

Jedyną komisją merytoryczną, która zebrała się stacjonarnie przed sesją była Komisja Budżetu i Polityki Finansowej. W trakcie wtorkowego posiedzenia zastępca prezydenta Maria Wasiak ustosunkowała się do zarzutów, że projekt aktualizacji strategii jest zbyt ogólny, że nie wskazuje konkretnych inwestycji. Krytycznie do tej sprawy odnosiłem się również na Portalu Kujawskim - Jeżeli nowa strategia ma wyznaczać kierunki rozwoju Bydgoszczy to nie może być przepychana kolanem zdalnie

 

- Właśnie przez o, że skupialiśmy się na celach, a nie drogach do jego osiągnięcia i podchodziliśmy do strategii w taki sposób, że ona ma później funkcjonować z programami wdrożeniowymi, których sposób funkcjonowania wpisaliśmy metodologicznie do strategii i co do które będzie wymagane wykazanie spójności z celami strategicznymi, to można powiedzieć, że mamy taki system z jednej strony trzymania celów strategicznymi, a z drugiej strony pewnej elastyczności, zależności od zmieniających się okoliczności – wyjaśniała prezydent Maria Wasiak.

 

Jednocześnie zapowiedziała ona, że pod koniec roku, gdy będziemy mogli w większym stopniu ocenić skutki gospodarcze epidemii COVID-19, planowany jest przegląd Strategii w odniesieniu do rzeczywistości.

 

Komisja Budżetu i Polityki Finansowe Rady Miasta pozytywnie zaopiniowała projekt aktualizacji strategii.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

  Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

  Etykiety: bezrobocie
 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury

Wiadomości z regionu