Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPomimo interwencji policyjnej kibice oddali hołd papieżowi św. Janowi Pawłowi II

Pomimo interwencji policyjnej kibice oddali hołd papieżowi św. Janowi Pawłowi II

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 maj 2020 20:24

Po godzinie 18:00 na alejach Jana Pawła II w Bydgoszczy został rozłożony na skarpie wizerunek św. Jana Pawła II. Tym symbolicznym gestem kibice Zawiszy chcieli oddać hołd polskiemu papieżowi. Pojawiły się wcześniej jednak komplikacje.

Pierwotnie kilkumetrowe płótno planowano rozłożyć o godzinie 17:00, ale już przed ta godziną wiadukty nad alejami Jana Pawła II były obstawione przez policyjne radiowozy. Do tego na miejscu pojawili się funkcjonariusze nieumundurowani, a także funkcjonariusze wyposażeni w lornetki i kamery, aby filmować ewentualne naruszenia. Policjanci zasugerowali, że rozłożenie wizerunku św. Jana Pawła II będzie odebrane jako działanie nielegalne (brak zgód ZDMiKP), co może skońćzyć się interwencją. Po jakimś czasie ludzie się rozeszli, policjanci rozjechali, wówczas kibice wraz z radnym Jerzym Mickusiem rozłożyli symbolicznie wizerunek papieża Jana Pawła II.

 

Historia się powtarza

1 maja 2012 roku, w pierwszą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II, w tym samym miejscu, w identyczny sposób kibice uczcili papieża Polaka. Na miejsce przybyli policjanci, którzy zatrzymali uczestników, natomiast wizerunek papieża zabezpieczono jako dowód rzeczowy. O sprawie zrobiło się głośno w całej Polsce, dyskusję o interwencji policyjnej przeprowadzono również na sali sejmowej. W kolejnych latach kibice w podobny sposób oddali cześć papieżowi, nie dochodziło już jednak do żadnych incydentów. Dzisiaj zobaczyliśmy, że problem jednak powraca.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu