Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzez bydgoskie lotnisko przewinęły się tony maseczek i rękawiczek

Przez bydgoskie lotnisko przewinęły się tony maseczek i rękawiczek

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 maj 2020 00:48
Przez bydgoskie lotnisko przewinęły się tony maseczek i rękawiczek fot. J. Kalemon / PLB

W czwartek późnym wieczorem na płycie bydgoskiego lotniska wylądował potężny samolot IL-76 produkcji radzieckiej, który przywiózł ładunek prosto z Chin. Ta sama maszyna wylądowała również wczoraj (18 maja) około godziny 7:30. Przewożony ładunek został zabrany przez tiry.

 

Radziecki odrzutowiec Ilujszyn IŁ-76 może przewozić ładunek o wadzę 40 ton. Do Bydgoszczy przyleciał z Chin, z międzylądowaniem Nowosybirsku, przywożąc ładunek dla toruńskiej firmy farmaceutycznej Neuca. Toruńska firma w ostatnim czasie dostarczyła do polskich aptek miliony maseczek.

 

fot. J. Kalemon / PLB

 

Lądowanie tak wielkiej maszyny jaką jest IŁ-76 to wydarzenie na lotnisku niecodzienne, stąd też jest warte odnotowania.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

  Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

  Etykiety: bezrobocie
 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury

Wiadomości z regionu