Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMuzealnicy planują udostępnienie kolejnych obiektów

Muzealnicy planują udostępnienie kolejnych obiektów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 16 maj 2020 06:02
Muzealnicy planują udostępnienie kolejnych obiektów Fot: Paweł Zielke

Dzisiaj przypadać powinna według tradycji Europejska Noc Muzeów, w Bydgoszczy możemy mówić jednak jedynie o bardzo okrojonej formie, bowiem czynnych obiektów muzealnych jest niewiele, a zachęcanie bydgoszczan do tłumnego udania się do centrum również byłoby niezbyt odpowiedzialne. W przyszłym tygodniu oferta muzealna będzie powiększona.

Do 4 maja zgodnie z rządowymi obostrzeniami epidemiologicznymi funkcjonowanie obiektów muzealnych było niemożliwe. Po tej dacie muzea powoli przywracają ofertę, jednocześnie zapewniając warunki bezpieczeństwa sanitarnego. Od minionego wtorku (12 maja) zwiedzać możemy Exploseum znajdujące się na skraju Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, które jest zresztą jedną z największych atrakcji muzealnych w województwie kujawsko-pomorskim. Muzeum Okręgowego w najbliższy wtorek 19 maja chce otworzyć kolejne obiekty zlokalizowane przy Starym Mieście: Spichrze nad Brdą, Galerię Sztuki Nowoczesnej oraz Europejskie Centrum Pieniądza (ostatnie obiekty znajdują się na Wyspie Młyńskiej).

 

W Spichrzach nad Brdą, prócz stałej wystawy historycznej „Od Starego Rynku do placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy”, zwiedzać będzie można ekspozycję czasową przybliżającą życie bydgoszczan i wydarzenia, które doprowadziły do włączenia miasta nad Brdą w granice niepodległego państwa polskiego – „Ku Wolności. Bydgoszcz 1914-1920”. W Europejskim Centrum Pieniądza czeka na Państwa „Skarb Bydgoski”; natomiast w Galerii Sztuki Nowoczesnej najbardziej reprezentacyjne dzieła z kolekcji bydgoskiego muzeum z dziedziny malarstwa, rzeźby, fotografii artystycznej i nowych mediów. Z powodu braku możliwości zwiedzania Muzeum od 12 marca, specjalnie dla Państwa przedłużamy wystawę „Mistrzowie”, na której znaleźć można dzieła artystów, których nazwiska na trwale zapisały się w historii sztuki od XVII do początku XX wieku – informuje w komunikacie Muzeum Okręgowe.

 

Korzystanie z obiektów muzealnych będzie wymagało przestrzegania reżimów sanitarnych, w tym dezynfekcji rąk, w mniejszych pomieszczeniach przewiduje się ograniczenie liczby jednoczesnych gości do jednej osoby. Aktywność w postaci wernisaży wystaw do odwołania pozostaje jednak zawieszona.

 

Dzisiaj wieczorem przygotujemy specjalną publikację muzealną, z uwagi na przypadającą Europejską Noc Muzeów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu