Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKidawa-Błońska rezygnuje z kandydowania. Na liście kandydatów jest Sikorski, ale nie jest faworytem

Kidawa-Błońska rezygnuje z kandydowania. Na liście kandydatów jest Sikorski, ale nie jest faworytem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 maj 2020 12:58
Kidawa-Błońska rezygnuje z kandydowania. Na liście kandydatów jest Sikorski, ale nie jest faworytem © European Union 2019

Według sondaży, gdyby w ubiegłą niedzielę odbyły się wybory prezydenckie, to wynik kandydatki głównej partii opozycyjnej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej byłby fatalny. Przegrałaby ona nie tylko Szymonem Hołownią i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, ale również kandydatami Konfederacji i Lewicy, uzyskując najgorszy wynik z kandydatów przekraczających 1 procent poparcia. Kidawa-Błońska w nowym terminie nie zamierza startować,dzisiaj władze Platformy Obywatelskiej zastanawiają się nad tym kto mógłby być nowym kandydatem.

 

Decyzja może zapaść właściwie w każdym momencie – zarząd PO zebrał się o godzinie 10:00. Wśród nazwisk na liście jest europoseł Radosław Sikorski, były marszałek Sejmu oraz najpierw minister obrony narodowej, a później minister spraw zagranicznych.

 

Drugim z kandydatów o których się mówi jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który jak wynika z przecieków jest faworytem. Z naszych informacji wynika, że nominacja Trzaskowskiego jest niemal pewna. Pozycja Sikorskiego jest bowiem w tych rozmowach znacznie niższa.

 

Aktualizacja: Po godzinie 15 ogloszono decyzję, iż kandydatem PO będzie Rafał Trzaskowski. Nie ma jeszcze nowego terminu wyborów.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu