Jesteś tutaj: HomeBydgoszczHotel wniósł o zwolnienie przez Bydgoszcz z podatku od nieruchomości

Hotel wniósł o zwolnienie przez Bydgoszcz z podatku od nieruchomości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 maj 2020 00:19
Hotel wniósł o zwolnienie przez Bydgoszcz z podatku od nieruchomości Fot: Pit1233

Obostrzenia wprowadzone przez Radę Ministrów wymusiły na kilka tygodni zamknięcie hoteli, które straciły możliwość zarobkowania. Od tygodnia z zachowaniem reżimów sanitarnych hotele mogą ponownie działać, ale w ograniczonej formule usług, w praktyce zainteresowanie noclegami jest znikome. Właściciele hoteli niezależnie czy zarobkują czy nie, zobowiązani są płacić samorządom podatek od nieruchomości. Z racji tego, że hotele nie są małymi budynkami, są to grube tysiące złotych miesięcznie.

Właściciel hotelu Słoneczny Młyn przy ulicy Jagiellońskiej wystąpił do Rady Miasta o podjęcie uchwały, która zwalniałaby go z podatku od nieruchomości za okres od marca do czerwca bieżącego roku, za powód wskazując brak możliwości prowadzenia działalności. Wniosek wpłynął do bydgoskiego samorządu 6 kwietnia, czyli w momencie, gdy trudno było przewidzieć, że na początku maja działalność hotelarska będzie mogła zostać wznowiona. Przedsiębiorca oparł się spec ustawę przeciw COVID-19, w której przewiduje się możliwość, iż - Rada gminy może wprowadzić, w drodze uchwały, za część roku 2020, zwolnienia od podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w rozumieniu ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców, wskazanym grupom przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

 

Komisja Skarg, Uchwał i Wniosków, która opiniowała wniosek uznała, że ustawa mówi o ,,grupach przedsiębiorców”, czyli np. całej branży hotelarskiej w danym samorządzie, a nie jak wskazano we wniosku jednego hotelu. To zdaniem komisji uniemożliwiało pozytywne zaopiniowanie wniosku, stąd też komisja zwróciła się do Rady Miasta Bydgoszczy o odrzucenie wniosku. Na zdalnej sesji w dniu 29 kwietnia większość radnych zgodziła się z argumentacją komisji i wniosek odrzucono. Przeciwko nieuwzględnianiu wniosku głosowali radni PiS-u.

 

Na razie nie zanosi się natomiast na podjęcie w Bydgoszczy inicjatywy, która objęłaby całą branże hotelarską.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu