Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWizualnie Astoria coraz bliższa wykończeniu

Wizualnie Astoria coraz bliższa wykończeniu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 kwiecień 2020 00:11
Wizualnie Astoria coraz bliższa wykończeniu Fot: Bogusław Białas

Budowa basenu nowej Astorii przy ul. Królowej Jadwigi powinna zakończyć się w tym roku i wszystko wskazuje, że tak będzie. W ostatnim czasie od strony Brdy i ulicy pojawiły włókna szklane, przez co wizualnie można odnieść wrażenie, że prace wykończeniowe powoli zbliżają się ku końcowi.

Jednocześnie dzięki temu już dzisiaj możemy sobie wyobrazić jak będzie budowany obiekt wkomponowywał się w krajobraz Śródmieścia. Co prawda od dawna w obiegu są wizualizacje projektowe, ale co innego zobaczyć wykańczany obiekt na żywo. Wewnątrz obiektu powstaje niecka regulowanego basenu zgodna ze standardami międzynarodowej federacji pływackiej FINA.

 

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

Obiekt będzie wielofunkcyjny, od strony Brdy mieścić będą się hangary kajakowe, z których korzystać będzie w głównej mierze sekcja kajakowa Astori Bydgoszcz.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu