Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSejmik udzielił dotacji na zabytki, głównie na kościoły

Sejmik udzielił dotacji na zabytki, głównie na kościoły

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 13 kwiecień 2020 00:25
Trwa tynkowanie św. Antoniego Trwa tynkowanie św. Antoniego Archiwum

W ubiegłą środę odbywała się zdalna sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W trakcie tych obrad radni przyjęli program wsparcia dotacjami renowacji zabytków. Wartość przyznanych dotacji przekracza 10 mln zł, są to środki z Unii Europejskiej oraz fundusze województwa.

Blisko 50 tys. zł dotacji otrzyma parafia św. Apostołów Piotra i Pawła przy Placu Wolności w Bydgoszczy. 30 tys. zł trafi do parafii Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy, parafia pw. św. Antoniego w Bydgoszczy otrzyma blsko 50 tys. zł, zaś parafia pw. Józefa Rzemieślnika prawie 40 tys. zł. Wojewódzki Sanepid na renowacje budynku, w którym znajduje się w Bydgoszczy jego siedziba otrzyma 20 tys. zł dotacji. Przychodnia Gdańska (mieści się w budynku dawnej dyrekcji kolejowej przy ulicy Dworcowej) na prace konserwatorskie uzyska 10 tys. zł dotacji.

 

Jeszcze w marcu dotacje na ochronę zabytków przekazała natomiast Rada Miasta Bydgoszczy. Najwięcej, bo 250 tys. zł uzyska Cerkiew Prawosławna przy Nowym Rynku, która znajduje się w budynku grożącym katastrofą budowlaną. Parafia św. Antoniego otrzyma również około 100 tys. zł dotacji z miasta. Więcej o miejskim programie pisaliśmy - Cerkiew otrzyma wsparcie z miasta

 

Największym beneficjentem miejskich i wojewódzkich dotacji jest w tym roku parafia św. Antoniego z Padwy przy Węźle Zachodnim. Od kilku miesięcy trwa renowacja konstrukcji i tynkowanie kościoła. Świątynia na tynkowanie czeka przeszło 75 lat.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu