Jesteś tutaj: HomeBydgoszczEpidemia to trudny czas dla portu lotniczego

Epidemia to trudny czas dla portu lotniczego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 10 kwiecień 2020 00:23
Epidemia to trudny czas dla portu lotniczego Fot: Bartosz Bieliński

Półtora roku temu Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył pierwszy raz w swojej historii ponad 400 tys. pasażerów. Bieżący rok rozpoczął się dobrze, bo odnotowano od 1 stycznia do 14 marca o 7,8% pasażerów więcej niż w rekordowym 2019 roku. W połowie marca sytuacja się załamała, ostatnio z latania do Bydgoszczy zrezygnował też PLL LOT, czyli samoloty pasażerskie w PLB już nie lądują.

Dynamikę bydgoskiego lotniska napędzały głównie loty międzynarodowe, od wielu lat połączenia z Wielką Brytanią i nie tylko realizowały linie RyanAir, a od kilku lat niemiecka Lufthansa latała do Frankfurtu. Od kilku tygodni decyzją rządu zawieszono loty międzynarodowe, aby w ten sposób ograniczyć nowe przypadki koronawirusa w Polsce.

 

W marcu bieżącego roku z usług bydgoskiego lotniska skorzystało 11.530 pasażerów, czyli o 61% mniej niż w marcu 2019 roku.

 

Port Lotniczy Bydgoszcz musi jednak funkcjonować, bowiem obsługuje operacje lotnicze wykonywane przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, a także samoloty docelowo do Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy. Brak lotów komercyjnych na pewno przełoży się na wynik finansowy lotniska, straty mogą osiągnąć nawet dziesiątki milionów złotych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu