Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPracownik Centrum Pulmonologii z COVID-19

Pracownik Centrum Pulmonologii z COVID-19

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 kwiecień 2020 14:41
Urząd Marszałkowski w Toruniu Urząd Marszałkowski w Toruniu

Wirus COVID-19 dostał się również do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologi w Bydgoszczy. Wspomniany szpital obok Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego znajduje się na pierwszy froncie walki z koronawirusem.

Informację o stwierdzonym zarażeniu przedstawił na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa, która odbywa się w trybie zdalnym, marszałek Piotr Całbecki. W związku ze stwierdzonym zachorowaniem, kwarantanną zostało objętych 38 osób.

 

Do tej pory udało się uniknąć zarażeń personelu w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Bydgoszczy.

 

Problemy z COVID-19 dotykają natomiast innych szpitali bydgoskich ,które nie są dedykowane w chwili obecnej walce z koronawirusem. Ponad 20 zachorowań miało miejsce w Szpitalu Uniwersyteckim im. Biziela w Bydgoszczy. Zachorowania stwierdzono również w Szpitalu Uniwersyteckim Jurasza, Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym, 10 Wojskowym Szpitalu oraz Szpitalu MSWiA.

 

Szpital Dziecięcy złagodził środki ostrożności

Na temat Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy zrobiło się w kraju głośno, za sprawą wprowadzenia restrykcji uniemożliwiających przebywanie na oddziałach rodziców małych pacjentów, co było wcześniej stosowane. Wprowadzono to, aby zminimalizować dostanie się do placówki wirusa COVID-19.

 

Sprawa jest trudna, bowiem dzieci nie rozumieją przyczyny dlaczego opuszczają ich rodzice, co przekłada się na ich psychikę. O możliwość znalezienia kompromisowych rozwiązań pytał dzisiaj na sesji radny Jerzy Gawęda.

 

- Jak najbardziej chcielibyśmy, aby rodzice mogli być ze swoimi dziećmi – wyjaśniał marszałek Piotr Całbecki – To są decyzję, które podejmują lekarze, robią to w trosce o dobro pacjenta. Oczywiście lekarz jest lekarzem ciała i duszy, więc musi rozważyć jakie dobrać metody leczenia i rozważyć, co jest najlepsze dla pacjenta. (…) Nikt nie jest nieomylny i czasami podejmowane decyzje , kiedy zagląda nam groźba epidemii w oczy i mamy sygnały, że nie kontrolujemy tego systemu to być może te decyzje są podejmowane czasami na wyrost (…) Po konsultacji z różnymi specjalistami w szpitalu, te ograniczenia zostały złagodzone i w tej chwili nie są one tak restrykcyjne jak były one w zeszłym tygodniu. Musimy zaufać lekarzom.


Marszałek poinformował, że pomimo dostania się do szpitala wirusa COVID-19, na szczęście nie zachorował żaden pacjent.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

Wiadomości z regionu