Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPracownik Centrum Pulmonologii z COVID-19

Pracownik Centrum Pulmonologii z COVID-19

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 kwiecień 2020 14:41
Urząd Marszałkowski w Toruniu Urząd Marszałkowski w Toruniu

Wirus COVID-19 dostał się również do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologi w Bydgoszczy. Wspomniany szpital obok Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego znajduje się na pierwszy froncie walki z koronawirusem.

Informację o stwierdzonym zarażeniu przedstawił na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa, która odbywa się w trybie zdalnym, marszałek Piotr Całbecki. W związku ze stwierdzonym zachorowaniem, kwarantanną zostało objętych 38 osób.

 

Do tej pory udało się uniknąć zarażeń personelu w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Bydgoszczy.

 

Problemy z COVID-19 dotykają natomiast innych szpitali bydgoskich ,które nie są dedykowane w chwili obecnej walce z koronawirusem. Ponad 20 zachorowań miało miejsce w Szpitalu Uniwersyteckim im. Biziela w Bydgoszczy. Zachorowania stwierdzono również w Szpitalu Uniwersyteckim Jurasza, Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym, 10 Wojskowym Szpitalu oraz Szpitalu MSWiA.

 

Szpital Dziecięcy złagodził środki ostrożności

Na temat Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy zrobiło się w kraju głośno, za sprawą wprowadzenia restrykcji uniemożliwiających przebywanie na oddziałach rodziców małych pacjentów, co było wcześniej stosowane. Wprowadzono to, aby zminimalizować dostanie się do placówki wirusa COVID-19.

 

Sprawa jest trudna, bowiem dzieci nie rozumieją przyczyny dlaczego opuszczają ich rodzice, co przekłada się na ich psychikę. O możliwość znalezienia kompromisowych rozwiązań pytał dzisiaj na sesji radny Jerzy Gawęda.

 

- Jak najbardziej chcielibyśmy, aby rodzice mogli być ze swoimi dziećmi – wyjaśniał marszałek Piotr Całbecki – To są decyzję, które podejmują lekarze, robią to w trosce o dobro pacjenta. Oczywiście lekarz jest lekarzem ciała i duszy, więc musi rozważyć jakie dobrać metody leczenia i rozważyć, co jest najlepsze dla pacjenta. (…) Nikt nie jest nieomylny i czasami podejmowane decyzje , kiedy zagląda nam groźba epidemii w oczy i mamy sygnały, że nie kontrolujemy tego systemu to być może te decyzje są podejmowane czasami na wyrost (…) Po konsultacji z różnymi specjalistami w szpitalu, te ograniczenia zostały złagodzone i w tej chwili nie są one tak restrykcyjne jak były one w zeszłym tygodniu. Musimy zaufać lekarzom.


Marszałek poinformował, że pomimo dostania się do szpitala wirusa COVID-19, na szczęście nie zachorował żaden pacjent.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu