Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKoronawirus wdarł się do bydgoskich szpitali

Koronawirus wdarł się do bydgoskich szpitali

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 kwiecień 2020 14:40

Wczoraj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz potwierdził, że w kilku bydgoskich szpitalach stwierdzono zakażenia COVID-19 wśród personelu. Skala problemu nie jest jednak znana opinii publicznej, do środy wojewoda informował media o sytuacji każdej osoby zarażonej koronawirusem, od wczoraj takie informacje nie są już udzielane. Nie wiemy z tego powodu czy dochodziło również do zarażeń pacjentów.

 

Wiemy oficjalnie, że przypadki zarażeń COVID-19 potwierdzono w: Szpitalach Uniwersyteckich im. Biziela i Jurasza, Szpitalu MSWiA, Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym i 10 Szpitalu Wojskowym. Pierwsze informacje na temat członka personelu zarażonego w Bizielu poradziły się już w ubiegły piątek, wówczas była potwierdzona jedna osoba. Na czwartek oficjalnie szpital przyznał, że ma wiedzę o 13 potwierdzonych przypadkach, co jest na dzisiaj tą liczbą minimum. Od kilku dni w Bizielu nie działa klinika neurochirurgii – wstrzymano nowe przyjęcia. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że COVID-19 miał dotknąć również kadrę kierowniczą szpitala, w tym dyrektorów.

 

Dzisiaj Express Bydgoski informuje o zamknięciu kliniki neurochirurgi w Szpitalu Wojskowym. Medium powołując się na informacje swoich czytelników podejrzewa, że zarażeni w trakcie leczenia mieli być pacjenci, którzy zostali zabrani do szpitala w Grudziądzu. Nie można wykluczyć, że pomiędzy szpitalami Biziela i Wojskowym doszło do transmisji koronawirusa, bowiem ogniskami są kliniki neurochirurgii, stąd też jeżeli jakiś lekarz pracował w obu szpitalach, mógł się przyczynić w rozpowszechnieniu koronawirusa. Już jakiś czas temu Ministerstwo Zdrowia zaleciło pracownikom medycznym, aby ograniczyli funkcjonowanie do jednej placówki medycznej. W praktyce nie jest to wszędzie realizowane, bowiem na łączeniu etatów opiera się od wielu lat nasza służba zdrowia.

 

W Szpitalu MSWiA, jak się nieoficjalnie dowiadujemy, jeden z pracowników, który został potwierdzony jako zarażony COVID-19 miał styczność z kilkudziesięcioma osobami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

Wiadomości z regionu